Інтерв’ю з Яриною Ключковською, PR-директором Microsoft Україна

Ми будемо говорити про те, що вас цікавить найбільше – Internet Explorer, Windows 7, та багато іншого :)

– Доброго дня! Як відомо, ще чимало людей користуються браузером Internet Explorer 6, в той час як вже вийшла його восьма версія. Якою є політика компанії Microsoft у цьому питанні?

– Звичайно, ІЕ8 набагато досконаліший за попередню версію, не кажучи вже про «допотопний» ІЕ6, тому Microsoft, природньо, дуже зацікавлена, щоб люди переходили на новий продукт. Усі користувачі, в яких активовані автоматичні оновлення Windows, отримали ІЕ8 автоматично. Крім того, ми багато комунікували про доступність і переваги нового браузера – в Інтернеті, пресі і т. д., заохочуючи людей звантажити нову версію нашого браузеру. Не буду вдаватися в опис «фішок» браузера, але наголошу: за рівнем захисту користувачів та ступенем контролю користувачів за інформацією, яку вони отримують чи надсилають за допомогою браузера, – рівних Internet Explorer 8 немає.

З іншого боку, в Україні є своя специфіка: багато людей не встановлюють не лише автоматичні, а й будь-які оновлення ПЗ, бо використовують неліцензійну операційну систему і бояться, що Microsoft якимось чином виявить цей факт і буде їх переслідувати. У той час як переважна більшість оновлень (крім критичних) доступні справді тільки для ліцензійних ОС і потребують спеціальної валідації, для простого скачування IE8 з сайту Microsoft валідація не вимагається.

Заохотити українців пробувати наш браузер і наші онлайн-послуги – одне з моїх завдань. Наприклад, у світі найпопулярнішим засобом надсилання миттєвих повідомлень є Windows Live Messenger: у ньому можна спілкуватися текстом, зображеннями і навіть голосовими дзвінками та відео. В Україні продукт гідно ще не оцінили. Інтернет ставатиме все важливішим, а його можливості – все неймовірнішими, і в Microsoft є маса продуктів та сервісів, щоб допомогти людям вільно спілкуватися та працювати з інформацією, де б вони не знаходилися.

– Восени виходить операційна система Windows 7. На вашу думку, чи виправданою є її ціна для жителів України?

– Вартість Windows 7 в Україні набагато нижча, ніж у решті Європи: рекомендована ціна коробкової версії Windows 7 Home Premium – 193 долари, порівняно з 199,99 євро для Європи. Крім того, для таких ринків як Україна пропонуватиметься версія Home Basic (119 доларів). Зауважу, що ідеться про коробкові версії – а це найдорожчий спосіб купувати операційну систему. Для приватного користувача найдешевше обійдеться ОЕМ-версія, передустановлена на ПК. Ціну на неї формують наші партнери – виробники обладнання.

Ну а чи виправдана ціна – про це варто питати користувачів. Якщо люди готові викладати 1000 доларів за простенький ноутбук, чому вони не готові заплатити 10% від цього за операційну систему, яка робить «залізо» придатним для використання? Адже програмне забезпечення – це душа комп’ютера, без нього він, по суті, мертвий.

– Що потрібно зробити, аби зменшити рівень використання піратського ПЗ в Україні?

– Це питання дуже складне, і тут є кілька аспектів. Для мене першочерговим є питання поваги до людей, які створюють інтелектуальний продукт. Це дуже сумно, коли у країні піратство є нормою. Коли IDC оприлюднила результати щорічного дослідження, яке показало, що Україна – ледь не єдина країна у світі, де рівень комп’ютерного піратства виріс за минулий рік, мені було не лише прикро, а й соромно. Я переконана, що ця культурна норма змінюватиметься поступово. Але у суспільному засудженні піратства зацікавлені багато людей, які заробляють інтелектуальною працею чи творчістю – музиканти, письменники, програмісти, рекламісти, дизайнери, журналісти і т. д. Тому рано чи пізно це повинно відбутися.

Що стосується саме ПЗ, то тут  є багато ризиків. Від юридичних (адміністративна і кримінальна відповідальність) – до технічних. Перші – не парафія Microsoft, цим займається МВС. Друга група ризиків дуже важлива, адже піратське ПЗ дуже часто містить різні шкідливі елементи – віруси, malware і таке інше, і загрожує порушенням конфіденційності, втратою даних, великими витратами на підтримку нестабільних систем, зрештою, поломкою обладнання… Ми займаємося тим, що попереджаємо, насамперед, бізнес-користувачів про ці ризики, і пропонуємо їм порівняти реальні витрати, пов’язані з експлуатацією неліцензованого ПЗ, і витрати на придбання ліцензованого програмного продукту.

– Чи забороняє корпоративна політика Microsoft користуватися продуктами інших компаній, в тому числі і на робочому місці?

– Ні, не забороняє. Але й не заохочує. Тому що неможливо продавати чи просувати продукт, якщо ним не користуєшся і в нього не віриш. Я дотримуюся цього принципу протягом усієї моєї кар’єри, запозичивши його в Девіда Огілві :) , і не стала би працювати в компанії, продукти якої мені не подобаються. Пропрацювавши в Microsoft вже рік, я не перестаю дивуватися інноваційності та наполегливості цієї компанії. Маса класних продуктів – від SharePoint до Bing, від Xbox до Project Natal. Наступна версія Microsoft Office просто зриває дах – я не можу дочекатися, коли ми зможемо показати її назовні. На Windows 7 я перейшла ще півроку тому, і моє щире захоплення продуктом допомагає мені розповідати про нову ОС українським користувачам. У Microsoft є смілива візія майбутнього технологій, і вона цю візію послідовно втілює. Не проникнутися цим духом просто нереально :)

– Ваш досвід роботи включає працю в провідних компаніях України. Що допомогло вам досягти таких успіхів у кар’єрному зростанні?

– Знаєте, як в анекдоті – «та просто повезло!» :) Мені дійсно пощастило опинитись у правильному місці у правильний час – у студентські роки я абсолютно випадково потрапила у єдине на той час PR-агентство в Києві, захопилася цією роботою, а далі пристрасть до того, що роблю, і постійне самовдосконалення зробили свою справу. Кар’єрне зростання приходить тоді, коли дійсно любиш те, чим займаєшся, і прагнеш завжди бути в авангарді свого фаху. А ще – важливо мати широкий кругозір.

– Кілька слів на прощання для наших читачів :)

– Я б не хотіла прощатися з читачами цього блогу :) Сподіваюся, у вас будуть питання чи реакція на мої відповіді, і я з радістю поспілкуюся з вами в коментарях і продовжу спілкування на соціальних мережах, на блозі, на Твіттері…

– Дякую за надану можливість поспілкуватися :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*