Карти України онлайн: огляд сервісів

maps of ukraineКарти – річ незамінна для всіх без винятку людей. А з появою інтернету вони стали ще більш зручними та ще більш інтерактивними, розширюючи межі свого використання. Сьогодні я розповім вам про картографічні сайти, що пропонують карти території України.

Google Maps

Google Maps – один з передових сервісів Google. Тривалий час Україна залишалася на цих картах білою плямою. Але буквально кілька днів тому карту оновили, тепер і в нас видно дороги, міста, вулиці, лісовий покрив, і навіть деякі визначні пам”ятки. І по цьому можна здійснювати пошук, само собою. До неодмінних плюсів Google Maps варто віднести їх API – за допомогою цієї технології тисячі розробників у всьому світі можуть створювати власні сервіси на основі вже існуючого продукту від Google. Сам по собі цей сервіс містить надзвичайно багато корисної інформації – наприклад, про розміщення готелів, ресторанів, магазинів, та ін. Але це скоріше слід віднести до мінусу – в умовах України ці всі функції ще не розроблені.

Mapia

Український стартап Mapia було засновано рівно рік тому, і його шлях на цьому ринку був доволі успішним. Адже за досить короткий термін, почавши з нуля, Mapia змогла вийти в лідери такого роду сервісів – бо деякий час у неї фактично не було конкурентів. На даний момент Mapia зібрала вражаючу базу даних з переліком місць – ресторанів, готелів, та всього іншого, що лиш можна собі уявити. Тому і позиціонування самого сервісу є скоріше як “каталог підприємств на карті”. Mapia розробила власні принципи взаємодії у цій сфері, і в цьому її найбільша заслуга – адже цим самим вона “розворушила” своїх конкурентів. Серед мінусів – хіба що не дуже вдале розміщення реклами на сайті, котре зменшує вікно огляду самої карти.

Visicom

Візіком. Дана компанія виступає скоріше як постачальник програмного та картографічного забезпечення для інших сервісів (наприклад, для тієї ж Mapia), аніж як власник окремого сервісу. Проте якщо придивитись уважніше, то база даних об”єктів, які розміщені на онлайн-версії карт Візіком, є чи не найточнішою серед усіх, представлених у цьому огляді – готелі та кафе можна знайти і в невеликих містечках. Сервіс пропонує також один з найточніших засобів для визначення відстаней. Але разом з цими плюсами, його API чомусь не надто популярне. Можливо, дана ситуація пояснюється тим, що компанія Візіком пропонує не лише онлайн-карти, а й велику різноманітність геоінформаційних даних, ГІС-програм, і навіть GPS-навігатори.

Яндекс.Карты

Яндекс.Карты – це картографічний онлайн-сервіс від компанії Яндекс. Жителів великих міст проект може порадувати присутністю схем метро, заторами на дорогах в real-time. Однак для всіх інших особливого сервісу чекати не доводиться – деталізація як супунтникових знімків, так і карт-схем недостатня. Окрім того, на картах від Яндекса ви не знайдете ніяких об”єктів людської діяльності – на запит “пицца Челентано, Киев” мені спочатку показало село Челентано в Італії, а потім і нашу столицю. Це, без сумніву, великий мінус. Разом з Google Maps Яндекс. Карты – єдині сервіси, що дозволяють створювати власні мапи онлайн, зберігати їх або опубліковувати для інших.

Підсумок: здається, і сервіси є, і об”єкти навіть можна знайти на них. Але поки що я бачу в цій сфері лише двох реальних претендентів на лідерство – це Mapia та Google Maps. Першій треба допрацювати двигунець (він реалізований на Flash) та впорядкувати рекламу, а другому – ще більше деталізувати карту, зробити нормальні маршрути та нанести більше об”єктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*