Блоготиждень №52

Новини проектів

В українському інтернеті стартувала ще одна тематична соціальна мережа. Cookorama – це кулінарний проект, призначений для публікації рецептів, їх обговорення та спілкування учасників сайту. Сама структура сайту нагадує скоріше колективний блог – воно й не дивно, адже Кукурама використовує двигунець Livestreet, що має функціонал, схожий на популярні проекти типу Хабрахабр. Для кожного виду страв заведено окремий блог (наприклад, Салати, Перші страви і т.п.), куди зареєстровані користувачі мають можливість публікувати свої рецепти. Ідея Кукурами – не нова, але все одно цікава, особливо у світлі того, що на теренах уанету практично немає подібних проектів (дещо спільне – це Смачно.ua).

Український картографічний сервіс Mapia.ua був оцінений у два з половиною мільйони доларів. Цього місяця міжнародна компанія eVentures Capitals Partners придбала 10% в уставному капіталі проекту. Mapia навіть була вимушена спростувати чутки про те, що компанію викупили повністю – адже така інформація з”явилася на TechCrunch.

Окрім того, кілька днів тому Mapia анонсувала цікаву опцію свого функіоналу – відтепер власники об”єктів на карті – наприклад, ресторанів або магазинів – мають можливість завантажувати відеовідгуки від власних клієнтів, у вигляді міні-репортажу. Нагадаю, цього місяця стартапу Mapia.ua виповнюється один рік.

Богдан Логвиненко, ідейний наставник проекту Сумно.ком, взявся за огранізацію нетривіального заходу під назвою Антонич-Фест. Восени буде відзначатися сота річниця з дня народження письменника Богдана-Ігора Антонича, чому і буде присвячений фест. Конкретних тем подій чи навіть дат поки що немає, однак вся наявна інформація, пов”язана з подією, збирається на спеціальній сторінці порталу Сумно.ком. До речі, нагадаю, аккаунт Богдана (@logvynenko) у Твіттері – наразі найбільший за кількістю читачів серед україномовних аккаунтів.

На сайті Hellveen Web Community розпочалася приваблива акція: тільки до 9 серпня можна замовити виготовлення логотипу всього за $20! Подробиці акції читайте на сайті. До речі, рекламні знижки на рекламу на Блогорідері ніхто не відміняв :)

Новини блогів

Максим Саваневський у своєму блозі Watcher детально розповів про особливості іранської революції. Повна картина іранських подій виглядає такою, що великою мірою акції протесту зобов”язані соціальним мережам та інтернету – саме на них трималася вся комунікація та координація рухів опозиції. Без нових медіа світ навряд чи би дізнався, на що здатна іранська влада – навіть до повного блокування інтернету та мобільного зв”язку в країні. Це ще раз доводить популярний тезис про те, що той, хто володіє інформацією, той володіє світом.

Ці інструменти дали можливість вирішити кілька важливих завдань: об’єднатися в боротьбі проти фальсифікацій; інформувати іранців про те, що відбувається; проводити спільні акцій; інформувати зовнішній світ про події та делегітимізувати переобрання нинішнього президента Ахмадінеджада.

Д.Журнал підготував прекрасну збірку всяких дизайнерських новинок для дому – таку, від якої ваші очі будуть розбігатись :) Ви дізнаєтесь, де і що можна придбати з оригінальних меблевих рішень у Києві, де в інтернеті є спеціалізовані інтернет-магазини речей та дрібниць для дому, а наостанок – прочитаєте огляд друкованих видань по темі.

Олександр Семенюта у своєму блозі розповів про ще один трендовий мікроблогінговий сервіс цього року – Blippr. За його допомогою можна створювати короткі огляди програм, ігор, фільмів, та багато іншого. Можна сказати, що Blippr – це тематична версія Твіттера для публікації оглядів.

Олег Боженко розказав нам про покенів, маленькі симпатичні девайси, що лише з”явились в Україні і вже починають завойовувати серця своїх прихильників. За допомогою покенів, в кожному з яких є вмонтований пристрій, що дозволяє обмінюватися інформацією (наприклад, контактними даними) лише при дотику. Не думайте, що виглядає це якось громіздко – покени – це всього-навсього маленькі тваринки. Ще одна перспективна іграшка для гіків :)

Як повідомив Максон Пуговський на сторінках Вебстріму, відтепер і в Україні з”явилась можливість постити в Твіттер за допомогою SMS. Даний сервіс організовано Центром електронного бізнесу Приватбанка та платіжною системою LiqPay. Надсилати твіти можна через спеціальний шлюз t.liqpay.com. Шкода, що в кириличну SMS поміщається всього 70 символів.

Ну, і за хорошою традицією, анонс нових блогів.

Перший – не зовсім блог, скоріше просто проект, проте не менш цікавою є стаття-інтерв”ю, опублікована на ньому. Наталія Казмер, засновник WizzAir Україна, розповіла про всі тонкощі становлення свого бізнесу в Україні.

Можливо, турбулентність для когось і неприємна, але я в цій зоні найкраще сплю. У польотах, як і в бізнесі, зона турбулентності – нормальне явище. Для багатьох компаній – це період можливостей зайняти нові позиції на ринку та зробити більше.

Другий – новий блог від авторів Блогдозеру, який називається Провід. Блог буде озвучувати проблемні теми суспільно-політичного життя:

Сьогодні для нас стає все очевиднішим, що ми живемо не в такій країні, в якій нам хотілось би жити. В країні, де міністри дебоширять в аеропортах іноземних держав, а депутати парламенту розважаються, відстрілюючи людей по польових дорогах. Україна не тільки не стала тією країною, якою вона бачилася у найкращих мріях борців за її незалежність. […]

i обіцяємо озвучувати тільки те, у що справді віримо і що вважаємо дійсно прогресивною політикою стосовно різних наболілих українських проблем. Але ми також розраховуємо, що наші погляди знайдуть відклик у ваших серцях.

Новини ЖЖ

Якщо ви вже знаєте, як користуватись торрентами, але не знаєте, як їх знайти, то [info]nedorazvmenie навела чималенький список торрент-трекерів на будь-який смак.

В ЖЖ Ігора Дудника [info]igordudnik, одного з провідних дизайнерів українських журналів, ви можете знайти детальний аналіз інфографіки тих самих журналів – Корреспондента і Фокуса за останні тижні. Багато цікавого – і хорошого, і поганого.

Кава з молоком від [info]zigzag_minded.

Зранку заходжу в маршрутку, а навпроти мене пара похилого віку.

Спільнота випуску

[info]arrrseniy2010 – Клуб Арсеніїв Яенюків створенно для обговорення між Арсенієм Яценюком і Арсенієм Яценюком, а також усіми бажаючими Арсеніями Яценюками важливих питань відносно врятування країни, змінення країни, фронта змінення та інших важливих питань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*