Internet Explorer 6: прощання з минулим

internet explorer 6“10 мільйонів за голову Internet Explorer 6!” – майже так само звучали минулого тижня заяви, що ширилися в мережі від представників найбільших інтернет-проектів.

Так, наприклад, YouTube заявив, що найближчим часом припинить підтримку ІЕ6 на своєму сайті. Вже зараз користувачам цього браузера виводиться невелике повідомлення з пропозицією перейти на більш сучасні браузери – Firefox 3.5, Google Chrome, Internet Explorer 8.

Компанія Digg пішла аналогічним шляхом. Користувачі шостого експлорера становлять лише 5% аудиторії ресурсу, та ще й при цьому проявляють надзвичайно малу активність. Тому скоро вони не зможуть публікувати на Digg свої посилання, а, можливо і зовсім позбавляться права доступу.

Деякий час назад схожий крок здійснила компанія 37signals. Всі її продукти стали недоступні з Internet Explorer 6.

Чому компанії припиняють підтримку ІЕ6? Тому що така підтримка змушує їх витрачати зайвий час своїх програмістів та, відповідно, кошти, на розробку додаткових рішень – наприклад, щоб сайт банально правильно відображався у цьому браузері, якому вже виповнилось 8 років. Зрозуміло, що технології такої давності не йдуть ні в які порівняння з технологіями сучасного, постійно змінного та прогресуючого, інтернету.

Тому якщо вже навіть великі компанії, як-от YouTube, закривають користувачам Internet Explorer 6 доступ, то це має стати сигналом і для всіх інших проектів меншого масштабу. Частка ІЕ6 спадає кожного місяця (наприклад, в Україні вона становить всього 13%, що б там не говорили), а тому намагатися закривати очі на очевидність ситуації вже немає сенсу: треба попереджати своїх відвідувачів про можливості нових браузерів, і припиняти підтримку Internet Explorer 6 на всіх без винятку проектах. Навіть на тих, робота над якими лише триває – проблема повинна вирішуватися ще до її народження. Для цього варто придумати якомога мотивуючий текст для замовника, який не в курсі всіх тонкощів ринку браузерів.

Саме тому відтепер на Блогорідері всі користувачі ІЕ6 будуть отримувати повідомлення з проханням встановити один з сучасних браузерів, а найближчим часом їх підтримка буде припинена повністю. Аналогічний розвиток ситуації планується і на UA Webstar 2009, яка вже зовсім скоро закриється на редизайн, щоб повернутися у новому обличчі.Український відеоблог Vlogger декілька тижнів тому вже відмовився від Internet Explorer 6 через проблеми з відображенням дизайну в останньому.

Як вам це зробити? Дуже просто. Існують десятки способів і навіть цілих сайтів, які допомагають користувачам мігрувати на нові браузери зі свого ІЕ6, а розробникам – встановити необхідні засоби для цього. Власники блогу на WordPress можуть скористатися плагіном, який пропонує Олександр Фурман; автори інших проектів – керуватися інструкціями з сайтів Goodbye IE6, StopIE, Upgradebrowser (все – українською), та багато інших. Головне – почати. Розробники YouTube та Digg вже зробили це.

Дуже доречним виглядає малюнок на цю тему. Спеціально для вас я переклав його на українську:

Browsers tree

Якщо ж ви все ще активний прихильник Internet Explorer 6, то, перш ніж переходити в оборонну критику, задайте собі питання – чому люди більше не їздять на паровозах?..

Корисні посилання:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*