Як уникнути виснаження (частина друга)

Як уникнути виснаженняПродовження. Початок читайте в першій частині.

Встановіть кордони і очікування

Робочі дні з 9 до 5 відійшли в минуле, і кордони між домом і роботою розмиті до рівня неіснуючих. Від нас очікують, що ми доступні чи не весь час, і проблема часто посилюється для фрілансерів, або тих, що в основному працює в домашньому офісі, де єдиним розподілом між “вдома” та “на роботі” є одні двері або коридор.

Працювати 80 годин на тиждень або відповідати на електронну пошту або в Твіттер в будь-яку годину ночі – це не знак пошани. Спитайте себе. Чи встановили ви достатні кордони між своєю роботою і своїм життям за межами роботи? Чи охороняєте ви ці кордони?

Хоча клієнти і можуть залишати вам повідомлення і відправляти вам електронну пошту в будь-який час, саме ви встановлюєте час, коли від вас можна буде очікувати відповіді. Як тільки ви собі дозволяєте вільно відповідати на електронну пошту в 10 годин вечора, ви створюєте прецедент, прибрати який може бути важко.

Спіть. Більше

Зараз світ – це набагато менше місце, ніж коли-небудь. Інформація доступна при доторку кінчиків пальців всякий раз, коли нам потрібно, і всюди, де б ми не знаходились. Часові пояси стираються, дозволяючи нам працювати з клієнтами в тому ж місті так само легко, як і з клієнтами з іншого боку планети. Але нам все-таки потрібен сон, і ми рідко відсипаємося.

Сон дає нашому мозку можливість вирішити проблеми і обробити інформацію, яку ми увібрали впродовж дня. Навіть якщо ви можете функціонувати, поспавши 4-5 годин, наскільки кращими були б ваші дії при 7-8 годинах сну? Навіть при тому, що робочий день “з 9 до 5” – це вже історія, нема ніякої причини для розповсюдження роботи на ранні ранкові години.

Складіть розпорядок дня

Для творчих типів достатньо за звичкою робити кращу роботу в один і той же час кожен день. Цим я хочу сказати, що важливо слідувати нашим власним циркадним ритмам. Хемінгуей починав писати кожен ранок зі сходом сонця і пояснював свій вибір так: “Нема нікого, хто міг би вас потурбувати, і прохолодно або холодно, і ви приходите попрацювати і зігрітись, поки ви пишете і читаєте те, що ви написали, і, оскільки ви завжди зупиняєтесь, коли знаєте, що буде далі, ви продовжуєте звідти”.

Така ж система часто добре працює для дизайнерів або розробників. Зробіть найважливішу роботу (або роботу, що потребує найбільше уваги) протягом часу, коли ви найбільш енергійні і вас менше всього відволікають. Використовуйте решту часу, щоб вирішити другорядні проблеми або зібрати інформацію, яка буде живити наступний продуктивний спринт.

Виділіть час для самих себе

Чи пливете ви стоячи або ж вже знаходитесь під водою, критично важливо приділяти час для себе. Можна бути легко захопленим вимогами начальників або клієнтів і залишати мало дорогоцінного часу для своїх власних потреб.

Проводжуючи час з сім”єю, друзями, або витрачаючи його на ваші особисті інтереси, ви можете отримати задоволення, яке ви не отримуєте на роботі. Тому марш на вулицю. Підіть до музею або в художню галерею. Відвідайте бібліотеку або концерт. Займіться спортом. Пограйте. Приділіть час тому, що робить вас щасливими, і ретельно охороняйте цей час.

Looking for a job

Досліджуйте свої цінності, цілі і міри успіху

Знайте себе, але будьте м”якими. Що вас цікавить? Як ви оцінюєте себе по відношенню до того, що від вас очікують менеджери і клієнти, і до роботи, яку ви виконуєте? Чи засновані ці міри на реальності? Чи відповідають ваші особисті цілі розвитку тому типу роботи, який ви виконуєте? Чи відчуваєте ви надмірний тиск через нереалістичні вимоги чи запити, що ідуть врозріз з вашими цінностями? Що вас гнітить?

Просте сполучення з тими речами, які мають для вас значення, може забезпечити майбутнє. Хоча виснаження сил – це печальний досвід, воно також може стати чудовою можливістю для особистого росту і відкриттів.

Фокус

Хороша робота вимагає уваги.

Фокус може означати обмеження вашого доступу до електронної пошти, ІМ, Твіттера і Facebook, або вимкнення вашого мобільного. Сучасні засоби комунікації забезпечують цінний соціальний зв”язок із зовнішнім світом, але також можуть звести до нуля концентрацію і ясність.

Змініть вашу ситуацію

Хоча зміна роду діяльності зазвчиай не є вибором, ви можете зробити багато, щоб ваша робота стала більш привабливою і приносила задоволення.

Перейдіть в інший відділ, отримайте новий навик, або просто більше зосередьтесь на тих речах, які у вас краще виходять і які роблять вас щасливими.

Позбавтесь обов”язків, які не несуть задоволення або які не є частиною вашої основної функції роботи. Якщо ви дизайнер, то сфокусуйтесь на дизайні, а не на щоденному бухгалтерському обліку. Якщо ви розробник, зосередьтесь на створенні відмінних прикладних програм, ане на підтримці клієнта. Якщо ви фрілансер, пожвавте ваш встановлений режим і при кожній можливості використовуйте додаткову допомогу на різних етапах проектів, які вам не подобаються або які хтось може виконати краще вас.

Змінити вашу ситуацію, можливо, так само легко, як і поміняти робочий стіл. Якщо ви працюєте вдома, проводьте більше часу в місцевому кафе або книжковому магазині, де є безкоштовний wi-fi. Якщо ви працюєте у більш традиційному офісі, перейдіть на інший стіл або проводьте час в іншій частині офісу.

Покладіться на хороший процес

Причина, через яку у нас є процеси, полягає в тому, щоб ми могли зосередитись на виконанні дій, а не на пошуки того, що треба робити далі.

Якщо у вас немає хорошого робочого процесу, створіть його. Говоріть з своїми натхненниками, вивчіть цю тему і погляньте, які процеси використовують інші. Поекспериментуйте і дізнайтесь, що підходить саме для вас. Якщо у вас вже є процес, який, на вашу думку, працює, ретельно його вивчіть, розберіться в ньому і максимально його спростіть.

Проінформуйте своїх клієнтів щодо ваших процесів, слідкуйте за ними самі, і впевніться в тому, що кожен, хто з вами працює, розуміє наслідки незавершеного замовлення або невиконаної в строк роботи.

Відновлення вашого балансу

Коли ви виснажені, ви знаєте про це. Ви можете це відчути, але щоб пройти повз це, ви повинні це розпізнати і боротися за відновлення вашої внутрішньої рівноваги. Зупиніться, зменшіть натиск, спілкуйтесь і фокусуйте увагу. Цей процес найчастіше починається з того, що ви зазираєте всередину себе, щоб дізнатись, що створює вам життєвий баланс – сім”я, друзі, особисті інтереси і хобі – речі, які служать противагою вашого життя в мережі.

Ваше життя повннно бути просто життям; якщо весь час, коли ви не спите, повністю поглинені роботою, або якщо ви будете не зосереджені і неуважні до ваших особистих потреб, то виснаження сил буде очікувати вас на кожному кроці.

Оригінал статті: Burnout

Переклад на російську: Истощение сил

Переклад на українську: Blogoreader.org.ua

Корисні посилання:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*