Firefox 3.5 – ще краще

FirefoxБуквально вчора компанія Mozilla презентувала фінальну версію свого нового браузера Firefox 3.5.

До нього увійшло більше 5 тисяч покращень та доповнень, які роблять браузер Firefox ще кращим та надійнішим у використанні. Ось ключові нововведення:

  • підтримка стандарту HTML 5, зокрема, тегів < video > та < audio >
  • “потайливий режим” – режим анонімного веб-серфінгу
  • вдвічі швидший браузинг за допомогою новго двигунця Tracemonkey
  • геолокаційне API для визначення вашого місцеположення
  • кнопка відкриття нової вкладки

Тепер перейдемо до особистих вражень. Особливо серйозних чи революційних змін для пересічного користувача не буде – адже більшість з вказаних нововведень – це лише “допиляна напильником” версія улюбленого браузера, який тепер стане просто ще кращим та ще зручнішим, нічим не поступаючись своїм основним конкурентам по функціоналу – Opera та Google Chrome. Зазначена підтримка HTML 5 буде важливою хіба що для веб-розробників. А от збільшена швидкість перегляду сторінок, хоч і не значна, та все ж таки помітна. Підтримка геолокації – цікава, та все ж функція сумнівного призначення. Наразі її можна спробувати на flickr.com/map.

Старі проблеми не покинули і цю версію Firefox. Після години роботи (з кількома увімкненими додатками) він все ще займає помітну частину пам”яті – близько 350 мБ. Також траплялись і зависони. Я думаю, саме над цим в першу чергу треба працювати розробникам. Але як би там не було, поки що цей браузер – найбільш зручний для використання в умовах офісу або дому.

І, до речі, якщо ви не помітили – логотип Firefox також було трохи змінено. Тепер все стало чіткіше і яскравіше.

Спостерігати за збільшенням числа завантажень нового релізу браузера ми можемо наживо – на сайті http://downloadstats.mozilla.com/, наразі (15.00, 1.07.09) Firefox 3.5 було скачано більше 4 мільйонів разів! В тому числі з України – 25 тисяч разів.

Корисні посилання:

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*