Онлайн-комунікації: від блогу до хвилі

Онлайн-комунікаціїЩоб спрогнозувати рух сучасних онлайн-комунікацій, не треба надто напружуватись. Досить ретельно проаналізувати їх розвиток у минулому та їх стан у теперішньому.

Web 1.0 не особливо пропонував комунікацій між людьми, що сиділи за комп’ютерами – першочерговою потребою була лише потреба зв’язати всі комп’ютери воєдино та надати людям доступ до раніше небачених обсягів інформації. Однак цього було мало, тому у час web 2.0 стало набагато зручніше поєднати людей у різних куточках планети – засобів стало відчутно більше – тепер спілкування вийшло за межі тексту, досягнувши сфери відео та звуку.

Дуже простим та очевидним є той факт, що протягом останнього десятиліття, разом з ростом інтернету, розмір кінцевого повідомлення зазнав сильних спрощень. Як і для перших блогів, так і для сучасних блогів загалом, характерним є досить відчутний обсяг повідомлення – хоча б кілька абзаців тексту становили основу статті. Після появи Твіттера і йому подібних сервісів, у блогів з’явилася приставка “мікро-” – адже розмір текстового повідомлення обмежився трохи більше, ніж сотнею символів. Будемо сподіватись, що далі справа не піде, і наноблогів з кількох букв ми не побачимо :)

Тепер про засоби. Практична більшість сучасних веб-сервісів містить у собі ряд RSS-потоків, які володіють своєю головною властивістю – оновлюваністю. Лише від дій користувача залежить, якою ця стрічка буде, і як регулярно вона оновлюватиметься. Ясне діло, що люди хотіли б знати, чим там займаються їхні друзі. Для цього і існують всілякі френдстрічки, “новини” та інші розділи, що передбачають наявність потоку інформації, що оновлюється.

Було б цілком логічно об’єднати перший принцип з другим, тим самим надавши користувачу можливість мати в своєму розпорядженні єдиний інструмент для керування всіма онлайн-процесами, що його цікавлять, наділити його таким собі пультом управління. І що би ви думали, компанія Google презентує нам Google Wave – певний гібрид пошти, ІМ, чату та френдстрічки. Це вже перший крок до того універсального засобу, про який я розповідаю. Вся ваша діяльність буде зведена до керування, зміни, може й простого drag&drop потоків RSS, новин, Твіттера, чатів, пошти, “розшарювання” інформації з іншими людьми, та багато подібного.

Я думаю, що саме подібна концепція і ляже в основу всіх майбутніх проектів інтернет-комунцікації, що з’являться у найближчі роки. Потоковий інтернет – ось що на нас чекає. А там не за горами і новий стандарт передачі даних, і протоколи, та інше. Буде цікаво :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*