Чому закриваються блоги?

Перш ніж відповісти на це хвилююче питання, давайте подумаємо, чому вони відкриваються.

Блоги – це не просто модна тенденція, ще одна з ряду нових “штучок” які ладні приміряти на себе представники web 2.0-покоління. В першу чергу блоги використовують задля самовираження, що було підтверджено й на практиці. Люди готові витратити кілька хвилин свого часу, аби поділитися з друзями або навіть зі світом своїми думками – інколи приватного характеру а інколи тематичного.

Але, напевно нема в світі такого завдання, яке би не набридало людині. Так само і з блогами – рано чи пізно це заняття в силу різних причин (головною з яких найчастіше є втрата бажання) перестає здаватись вам цікавим. І все частіше ви ловите себе на думці, що до написання нового посту доводиться примушувати себе. Правда, виглядає по-ідіотськи – примушувати себе робити те, що тобі подобається? Отже, воно перестає тобі подобатися. У когось швидше, а в когось повільніше.

Блоги помирають по-різному. Буває, що автор пише регулярно і цікаво, але, чим далі, тим його статті стають все більш “прісними” – в них вже немає того запалу, тієї ізюминки, яка раніше заворожувала і приводила аудиторію. Проблема в тому, наскільки швидко сам автор здогадається про це. Якщо він буде максимально об”єктивним до себе, то спробує знайти і виправити свої помилки. А якщо ні – то проблема не лише в цьому – деякою мірою автор вже й сам не має бажання продовжувати почату справу. Цілком можливо, бо рутинна робота, навіть творча, дуже втомлює та набридає.

А буває, що автор ніколи і не ставив перед собою якихось серйозних цілей – просто формат блогу йому видався цікавим, але це захоплення виявилось нетривалим – на кілька місяців або ще й менше.

Бувають також блоги уривчастого характеру – напевно, вони не можуть кінець кінцем закритись, і прямо-таки б’ються у конвульсіях, публікуючи пости кілька разів на рік :)

Блоги помирають повільно. Колись гарячі від дискусій сторінки припадають пилом, а цифри на лічильнику відвідуваності невпинно скочуються до однозначних чисел.

І якою ж тоді буде відповідь на питання, винесене у заголовок цієї статті? Блоги закриваються тому, що автори не отримують того, чого очікували, не досягають того, чого прагнули. Інколи це проходить безболісно – коли автори самі розуміють безвихідність ситуації, а інколи вони продовжують мучити себе, пробуючи повернутись до писання ще і ще.

Бажаю вам об’єктивності при прийнятті рішень.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*