Блогдозер – найкраще з українських блогів

Наприкінці травня в українському інтернеті стартував новий цікавий проект, котрий називається Блогдозер. Слово утворене двома словотворами – “блог” та “бульдозер”. Блогдозер збирає до купи найцікавіші блоги з української блогосфери, сортує їх по відповідних категоріях, та надає своїм відвідувачам можливість читати єдину RSS-стрічку по заданій тематиці. По суті це великий агрегатор контенту з українських блогів, приведений до ладу.

Наразі автори Блогдозеру пропонують додавати блоги у шість основних категорій: Технології, Стиль Життя, Бізнес, Наука, Політика, Розваги, та ще з десяток додаткових. Що більш детально дізнатись, що являє собою новий проект, Блогорідер звернувся безпосередньо до його творців, задавши кілкьа питань.

– Хто є авторами проекту і яка його початкова мета?

Як вже було сказано, автори проекту Блогдозер – це Віталій Мельник та Павло Швед. Віталій працює у сфері, тісно пов’язаній з розвитком Інтернет-комунікацій і в принципі виступив як ініціатор створення проекту. Павло працює в рекламі і бере участь у Блогдозері швидше на правах вільного художника.

Початкова мета Блогдозера – об’єднати усі якісні українські блоги і зацікавити ними ширшу Інтернет-спільноту. Ні для кого не секрет, що українські блогери поки-що переважно варяться у власному соку. Цьому є кілька причин. Серед головних ми б відзначили маргінальність україномовного Інтернету, розпорошеність блогів (як їх знайти?), а також слабкість самих блогів, які часто створюються за принципом ЖЖ як збірна солянка всього, що трапилось із їх автором. На жаль такі блоги цікаві в першу чергу їх творцеві і можливо невеликій кількості його друзів чи знайомих. Блогдозер хоч частково намагається адресувати усі ці проблемні зони, відбираючи якісне, агрегуючи свіжі пости в одному місці і просуваючи їх до ширшої аудиторії. Принаймні ми на це сподіваємося.

– В чому ви вбачаєте головну сутність Блогдозеру?

Певним чином ми вже відповіли на це в першому запитанні. Головна сутність Блогдозера не відрізняється від його стратегічної мети: популяризації україномовних блогів, донесення їх контенту до широкої аудиторії, загального розвитку блогосфери в україномовній зоні Інтернету.

– Чи є перспективи, на вашу думку, в української блогосфери?

Хоча передбачення річ невдячна, дозволимо собі трохи потеоретизувати. На нашу думку в української блогосфери є всі шанси на успіх, більше того, саме зараз вона вступає в третій етап свого розвитку. Після епохи перших сміливих, коли слово блог ще звучало чудернацьки для середньостатистичного вуха, українська блогосфера вже рік-два перебуває в фазі ширшого засвоєння. Все більше і більше людей виявляють зацікавлення до створення власного блогу. Проблема радше в тому, що ранні українські блогери вийшли переважно з ЖЖ, який має свої власні особливості. Це в першу чергу наголос на творчості (вигадані ідентичності, арт-проекти на зразок Всіх Наших) та характер особистого щоденника. Тобто ця платформа більше відповідає попередньому періоду розвитку Інтернет-спільнот, тому що існував перед Facebook’ом, LinkedIn і так далі. Зараз все більше і більше «порядних людей» задовольняють свої потреби у щоденній Інтернет-присутності через Твіттер, а блог заводять для вираження більш об’ємної думки, часто вузькоспеціалізованої, принаймні нам би так хотілося. Не треба також забувати про недавнє поширення і популярність спільнот на зразок Однокласників чи Вконтакті. Через них мільйони українських користувачів отримали досвід мереженого спілкування. Тобто це вже мейнстрім. Аудиторія існує.

Можна підсумувати, що українська блогосфера матиме успіх, якщо українські блогери підуть шляхом професіоналізації своїх блогів. На даний момент більш-менш спеціалізовані блоги існують хіба-що в сфері веб-технологій та власне блогерства. Дуже мало хороших спеціалізованих блогів про політику, авто, маркетинг, гаджети, знаменитостей, спорт і так далі. І тут, я думаю, все залежить від того, чи українські професіонали, які працюють у всіх цих сферах, побачать для себе достатню мотивацію для їх створення. Зважаючи на світові тенденції, нам хочеться вірити, що таки побачать.

Дякую Віталію та Павлу за коментарі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*