Блоготиждень №44

Новини проектів

Твіттер продовжує зростати шаленими темпами, в тому числі він стає відомим і серед українців. Навколо потужних проектів, як відомо, завжди з”являються супутні по духу та функціям сервіси – немов гриби після дощу. Олег Боженко (@mrgall), автор УкрБашу та спільноти tereveni.org.ua, на днях презентував перший каталог україномовних користувачів Твіттера, розмістивши його просто у розділ на своєму персональному сайті. Каталог виглядає надзвичайно просто – це збірка аватарок користувачів, які в той же час і є посиланнями на їхні профілі. При наведенні мишки на зображення ви можете побачити ім”я користувача, та кількість його “фоловерів” – тобто тих, хто читає його твіти. Відповідно, сортування в новоствореному каталозі здійснюється за кількістю цих самих фоловерів.

Критерії потрапляння у цей список доволі прості – з ваших останніх 200 твітів українськомовних має бути більше, ніж російськомовних, а кириличних – більше половини. Таким чином найлегше виявити, чи належить користувач сервісу до категорії українських. Як кажуть розробники, зараз йде розробка оптимального алгоритму та наповнення бази, тому сервіс перебуває в статусі альфа. А щоб пошуковий скрипт додав і ваш твіт достатньо лише писати українською та фоловити україців :)

Компанія Агора-Україна 18 березня 2009 року презентувала свій новий проект – розважальний відеоблог Tubik.com.ua. Сейл-хаус компанії Агора – AdBrocker планує розпочати продаж реклами на сайті. Український відеоблог спирається на досвід своїх польських партнерів – тамтешній відеоблог Widelec.pl успішно функціонує, надаючи своїм відвідувачам щоденні порції цікавого відео. Ось що каже з приводу запуску нового проекту його менеджер, В”ячеслав Баранський: “Популярність відеоконтенту серед користувачів продовжує зростати, і рекламодавці вчаться цінувати рекламні можливості сервісів з подібним контентом. Ми сподіваємося, що клієнти сейлз-хаусу зацікавляться Тюбіком”.

Тим часом на українському відеоблозі Vlogger.org.ua, котрий був запущений рівно рік тому, стартував новий розділ – Музика . Тепер відвідувачі сайту зможуть переглядати цікаві відеокліпи на різні музичні жанри, котрі так чи інакше пов”язані зі світом музики. Серед останніх відео – виступ Світлани Лободи з піснею “Be My Valentine”, з якою співачка представить Україну на пісенному конкурсі Євробачення-2009, що пройде цього року в Москві. Нагадаємо, на Влоггері також є розділи Репортаж, Реклама, Природа, Веб, Кіно, Гумор, Політика, в яких ви знайдете чимало цікавих відеоматеріалів на відповідні теми.

28 березня ввечері весь світ долучився до акції Година Землі, про яку вже розповідалося тут раніше. В українців думки щодо цього розділилися навпіл – хтось активно підтримував флеш-моб, а хтось, навпаки, агітував за відмову від участі в цьому дійстві. Як би там не було, велися дискусії. І це вже є позитивом – чи є ця акція правильною чи ні – вирішує кожен для себе. Але те, що вона змусила задуматись людей – не важливо, у якому світлі – це вже вагомий внесок у інформуванні населення щодо проблем екології. В пам’ять акції Блогорідер на весь вечір став трішки чорно-білим – основні елементи дизайну втратили свій колір:

година землі

Новини блогів

Цікавою розвагою останніх днів у блогосфері стала поява штучного інтелекту в мережі. Хоча, чесно кажучи, не такий це вже й інтелект. Мова йдеться про так званих інфів – маленьких чоловічків, котрі знають відповіді на всі питання, і які можуть жити у вас на сторінках вашого блогу. Інф – це всього-навсього embed flash, який можна встроїти будь-куди і налаштувати відповідно до своїх смаків – вдягнути, обрати стиль, стать, і навіть навчити відповідати на поширені питання. Інф, якщо його розглядати з технічного боку, – це всього лише вдало написана програма, котра вміє розрізняти різні лексичні та синтаксичні звороти, і відповідно до ситуації, давати відповіді. Хоча розробка дійсно не є такою вже інноваційною, вона несе у собі певний наліт роботизованості. Тепер постає питання: чи настане час, коли роботи будуть не залізні, а інтернетні? В ЖЖ вже навіть з”явилась тематична спільнота [info] infs_ru , присвячена інфам. А що воно таке на практиці, ви можете спробувати прямо зараз – інф Блогорідера є на кожній сторінці справа внизу (після Google Friend Connect). Поговоріть, може й собі захочете :)

В поле зору Блоготижня потрапив новий український блог – maque.org.ua. На ньому публікуються відеоуроки по дизайну українською. Зокрема, можна знайти відео по таким популярним програмам, як Adobe Photoshop, Dreamweaver, Flash, After Effects, та інші. Блог стане в нагоді дизайнерам, та всім, кому цікавий світ дизайну – як початківцям, так і “бувалим” користувачам.

Автор блогу lilumi.org.ua запропонував ще один дієвий спосіб боротьби зі спамом в коментарях. Його суть полягає у тому, щоб заховати реальну форму для коментарів – вона буде невидимою. Однак тільки для спам-ботів. Якщо ви людина, то ніщо не стане вам на заваді для коментування.

стандартну форму коментування ми приховали, таким чином, що зсунули її на −1000 пікселів на екрані, але спамбот не може цього знати, бо він не може аналізувати вміст файлу стилів і тому буде пробувати написати коментар в цю форму.

Мегацікаву підбірку опублікував нещодавно у своєму блозі bezlik. Стосується вона найбільш розповсюджених та уживаних у світі прізвищ. Автор сформував невеличкі списки по найбільшим країнам. Чи знали ви, наприклад, що у США та Британії на перших місцях по поширенню прізвища Smith, Johnson, Williams? В Чехії та Польщі перші позиції займають люди з прізвищем Новак? А в Росії Иванов – лише на другій сходинці? На жаль, але найцікавішого – даних по Україні так і не знайшлося. Будемо сподіватись, що скоро ми дізнаємось і про наш край.

Новини ЖЖ

[info] annboiko розповідає про пригоди українських Колумбів, відважних хлопців, що вирішили подорожувати, причому не зовсім відпочиваючи:

40 днів без їжі та 14 без води у відкритому океані провели троє українців дорогою від Європи до Латинської Америки

Це не наукова фантастика: команда екстрималів “Еквітес” (Голтіс (Володимир Вукста), Костянтин Могильник та Андрій Супрун) повернулися з унікальної науково-дослідницької експедиції “Шляхом Колумба”, яка повторила маршрут відомого мореплавця. Христофор Колумб їхав “за чотири моря”, не знаючи, чи допливе до суші, а українські любителі пригод під час подорожі перевіряли можливості людського організму. Днями вони презентували трейлер документальної стрічки, яку восени планують показувати на пригодницьких каналах світу, і вже зовсім скоро – в Україні та державах СНД.

Прекрасний фотозвіт з мандрівки в Карпати можна знайти в щоденнику [info] zirvygolova .

Завжди, як їду у гори, бачу купу цікавих сюжетів у гірських селах, але не встигаю їх пофотати. Бо ті села – то лише транзит поміж потягом і горами. Поїхати задля того, щоб пофотати гуцулів ще не збирався, чекав причини, відрядження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*