Мотивація під час ведення блогу

Мотивація під час ведення блогуЗ мотивацією ми стикаємося практично кожен день. Аби зробити будь-яку дію, не достатньо одного бажання. Поряд із бажаннями завжди існує і мотивація – наша кінцева ціль, заради якої ми і виконуємо певний комплекс дій. Люди би не ходили на роботу щодня, знаючи, що їхня праця не буде винагороджена у грошовому еквіваленті (проте для когось така мотивація не є одиничною – поряд із грошовою винагородою може бути і кар’єрне зростання, покращення професійних навичок та інше).

Чи існує мотивація під час ведення блогу? – сьогоднішнє питання. Адже за написання заміток до блогу, здійснення налаштувань технічного характеру (наприклад, встановлення WordPress на окремий домен), та пов’язані з цим проблеми або негаразди, за просування новоствореного блогу вам ніхто не буде платити щомісяця фіксовану суму грошей. Хіба що ви самі не зробите так, щоб ваше ж хобі стало для вас і джерелом прибутку – значного або не дуже.

Як тільки людина знайомиться з так званим феноменом блоггінгу – дізнається, що будь-хто може розпочати свій власний блог і писати в ньому на будь-яку тему, яка йому довподоби, то першочерговою мотивацією стає самовираження. На цьому першому етапі практично жоден з факторів не має такого важливого значення. Людина буде вести блог та займатись його просуванням без будь-яких претензій на матеріальну віддачу щодо витраченого часу і сил. Тому такою мотивацією варто назвати можливість самовираження. Блог в руках людини стає інструментом вираження своїх думок, подій, переживань – у випадку, якщо він приватний, та реалізації власних уподобань через написання специфічних статей – якщо це тематичний блог.

Однак такий стан, звісно, не може тривати довго – бо рано чи пізно такий розклад речей може перестати вдовольняти одні лиш моральні потреби, і перша мотивація – самовираження – почне затухати. Варто автору новоствореного блогу дізнатися про можливість заробити на власній писанині, як настає черга для ще однієї мотивації –матеріальної :) Той, хто дізнається про таку можливість ще раніше, ніж почне вести блог, то вона може виявитись набагато важливішою від мотивації самовираження, поставивши мету заробити на блозі якомога більше грошей. На жаль, це не надто позитивний момент, бо така перевага може вплинути на якість написаного матеріалу. Дуже важливо в такій ситуації втримати планку і тримати баланс між якістю статей, котрі написані виключно заради збагачення.

Досить осібно, я думаю, стоїть ще один тип мотивації під час ведення блогу. Цей тип я би назвав спробою здобути авторитет. В цьому разі блог стає інструментом задоволення моральних потреб та реалізації власного потенціалу у руслі того, аби заробити якісь невидимі “бали” в очах своєї аудиторії або ж навіть в очах інших блогерів, з якими автор може бути знайомий. Тут все залежить від особистості самого автора – якщо це людина ексцентрична та неординарна, можуть трапитися чималі випади в бік завищення самооцінки та інший негатив, пов’язаний з цим. Я думаю, ви вже неодноразово стикалися з цим в інтернеті. На жаль, автори таких блогів не здогадуються, що здобутий таким чином авторитет є лише віртуальним і близько не принесе такого задоволення, як авторитет, здобутий в реальному житті і за більш корисні вчинки.

Тому, будучи автором будь-якого блогу, пам’ятайте – яка би у вас не була мотивація для його ведення, в жодному разі не треба забувати про вашу аудиторію – адже саме вони і є споживачами вашого контенту. А створений віртуальний образ далеко не завжди відповідає образу у справжньому житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*