Opera Turbo: прискорюємось

Opera TurboП’ятниця, 13 – це аж ніяк не нещасливий день. Принаймні, для компанії Opera. Адже саме минулої п’ятниці вона анонсувала реліз Opera Turbo – версії браузера з можливістю пришвидшення завантаження сторінок.

opera turbo button

Функція вмикається всього одним натиском кнопки у лівому нижньому кутку вікна браузера, котрий, до речі, являє собою ніщо інше, як Opera 10. Сама технологія базується на стисканні інтернет-трафіка, який пропускається через сервери компанії Opera, а потім надсилається користувачеві. Платою за швидкість є погіршена якість зображень – і це очевидно, оскільки саме зображення завжди мають найбільшу вагу у порівнянні з іншими елементами HTML-сторінок. Для прикладу, під час перших моїх перших тестів Opera Turbo зображення у 69 кб браузер стиснув до 21 кб, а 42 – у 15. Відповідний показник стиснення завжди показується на кнопці.

Ось що пишуть розробники у повідомленні до релізу:

At Opera, we love speed. We work hard to make our browser faster with features that speeds you up, but your connection also plays a big role on how fast you can go.

That’s why we’ve been working on Opera Turbo, a server-side optimization and compression technology that provides significant improvements in browsing speeds over limited-bandwidth connections by compressing network traffic. This does not only make you surf faster, but also lowers the cost of browsing when you are on a pay per usage plan.

В компанії Opera ми любимо швидкість. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб наділити наш браузер функціями, котрі збільшать вашу швидкість, але ваше інтернет-з’єднання також грає важливу роль у тому, наскільки швидко ви зможете переглядати сторінки в інтернеті.

Саме тому ми працюємо над Opera Turbo, технологією оптимізації та стиснення на стороні сервера, яка забезпечує значне підвищення швидкості перегляду при обмежених можливостях підключення шляхом стиснення трафіку. Це не тільки робить ваш веб-серфінг швидшим, але й також економить кошти, котрі ви повинні платити у тарифах з оплатою за трафік.

Opera Turbo – це прекрасна можливість для власників повільного інтернет-з’єднання заспокоїти свої нерви, зменшивши час очікування відкриття будь-якої сторінки. Кожен, хто хоч раз користувався dial-up’ом або має досвід “спілкування” з подібним повільним інтернетом, знає, як важко іноді навіть банально перевірити пошту. Не зважаючи на швидке розповсюдження широкосмугового доступу в інтернет та гнучку тарифну сітку, чимало користувачів і досі залишаються на малих швидкостях, близьких до кількох кілобайт на секунду. Особливо це стосується тих, хто підключається до інтернету через телефон (GPRS/EDGE). Нова функція Opera Turbo дозволить, по-перше, зекономити трафік, звільнивши його від надлишкових зображень, і, по-друге, пришвидшити час очікування відкриття сторінок.

opera turbo scheme

Демонстрація роботи технології Opera Turbo

Скачати і спробувати Opera Turbo можна за наступними посиланнями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*