Година Землі – час для роздумів

Година ЗемліНаприкінці березня у всьому світі одного вечора буде відбуватися захоплююче і від того не менш корисне дійство, котре називається Година Землі. Суть акції полягає у тому, що всі її учасники добровільно погоджуються вимкнути в себе усе світло на одну годину, тим самим зменшивши енергетичне навантаження на нашу планету.

Година Землі розпочалася у 2007 році в Сіднеї, Австралія, коли понад два мільйони людей вимкнули світло на одну годину. Акція перетворилася на справжній екологічний рух, і вже за рік до неї приєдналося більше 100 мільйонів людей у 35 країнах. Погодьтеся, коли така маса людей хоча б на годину обмежить себе у використанні електроприладів, це буде справді вагомий ефект для планети. Акція Earth Hour стала символом надії змін на краще у боротьбі з глобальними змінами клімату, котрі відбуваються просто на наших очах.

Для чого це все?

Логічне запитання, котре виникне, напевно, у кожного, хто дізнається про акцію вперше. Тут я наведу витяг з релізу:

Дуже часто, коли мова йде про Годину Землі, можна почути сумніви в ефективності подібної акції. Перше й головне, що потрібно пам’ятати, – це те, що говорячи про ефективність тієї чи іншої акції, перш за все потрібно відштовхуватись від завдань, які ставлять організатори. Економія електроенергії протягом однієї години не є головною метою Години Землі.Мета Години Землі – привернути увагу до проблем зміни клімату й продемонструвати, що світове суспільство вимагає активних дій у боротьбі зі зміною клімату.

На жаль, в Україні питання, що стосуються екології та природи, найчастіше посідають останні місця у переліку пріоритетів, які ставлять собі народ і влада. Однак питання екології безпосередньо стосуються нашого життя, навіть якщо не звертати на них увагу – вони нікуди не дінуться. Глобальне потепління торкнеться українського фермера, а енергетичні проблеми вдарять по кишені власників заводів. Тому Година Землі – це символ людських надій на зміни. А в нашій ситуації – надії на зміни в самій свідомості людей.

Київ та Одеса – два українські міста, котрі офіційно підтримали акцію і долучаться до неї 28 березня, о 20:30. Цього дня понад 64 країни вимкнуть світло всього на одну годину, і підтвердять свої екологічні наміри. Долучайтесь до акції і ви. Від вас не вимагається нічого складного. Маєте блог? Напишіть у ньому про Годину Землі або ж поставте банер. Розкажіть про акцію своїм друзям та знайомим. Займіться розповсюдженням інформації у себе на роботі чи у ВУЗі.

Що робити протягом години?

Варіантів є багато :) Година без світла – це чудовй момент, щоб насолодитися довгоочікуваним сном чи спогляданням зоряного неба. А також хороша можливість провести романтичну вечерю при свічках з коханою людиною. Головне – мати бажання.

Якщо ж ви все ще не переконались, для чого Година Землі, перегляньте це відео:

Блогорідер офіційно долучається до акції “Година Землі” і дарує свій невеликий внесок – спеціально зроблений плакат.

Earth Hour poster Година Землі

А 28 березня акція прийде і на цей сайт – відбудеться “вимкнення світла” на цілий вечір.

Отже, приєднуйтесь: http://www.earthhour.org/about/ua:uk.

28 березня 2009 року, 20:30.

Година Землі. Час для роздумів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*