Інтерв’ю з Яною Смакулою

Яна СмакулаДоброго дня, шановні читачі. Давно в нас не було хороших інтерв’ю з цікавими людьми. І спеціально до свята 8-го березня хотілось би познайомити вас з дуже приємною та цікавою дівчиною, котру ви, напевно, вже й самі давно знаєте. Її звати Яна Смакула, і веде вона два блоги – один приватний і один тематичний. Останній присвячений різним рукодільним дрібницям, котрі будуть цікаві не тільки жінкам, а й чоловікам. Яна вигадує цікаві подарунки до різних свят, листівки та інші речі, котрі можна зробити власними руками. Саме тому блог називається Зроби сам(а) [zrobysama.com.ua].

– Чому ти вирішила завести блог? (стандартне)

Начиталася в Інтернеті про всілякі різноманітні блого-платформи. Захотілося спробувати що воно таке. Спочатку завела блог для Компторгу – по суті в поміч просуванню, довший час там постійно писала (в більшості перекладала статті з engadget і схожих ресурсів). Потім, здається натрапила на якийсь персональнийі український stand-alone блог (не пам’ятаю чий) подумала, що варто і собі завести щось схоже. Все таки із персональним блогом у мене була повна свобода експериментування (чого я не могла дозволити собі на КомпБлозі) та й писати можна було на будь-яку тему. Потім було декілька спроб зробити його тематичним (спочатку писала про взуття, потім про серіали), але ці спроби загнулися, оскільки персональний блог аж ніяк тематичним бути не може.

– Чи використовуєш ти якісь методи просування своїх блогів? Чи початкова аудиторія набралась сама собою? Які з цих методів ти би порадила нашим читачам?

Розповім на прикладі Зроби Сам(А) – на даний момент це мій найуспішніший блог.

Початкової аудиторії не було, зрідка з’являлися поодинокі відвідувачі з пошукових систем. Та й не дивно – статті писалися вкрай рідко і не регулярно. Згодом створила групу на вконтакті і щоденно запрошувала нових користувачів (для цих цілей у мене навіть було декілька фейкових аккаунтів), але потім я цю затію закинула – затрати часу надто великі, а толку майже не було. Далі додавала статті на різноманітні сервіси закладок. На початку грудня почала щоденно писати – трафік почав стабільно рости, почали з’являтися нові постійні відвідувачі. Потім провела декілька конкурсів, що привело до підвищення активності читачів.

Тому поради з власного досвіду можу дати лише дві – пишіть хороший, якісний та потрібний контент і допомагайте людям його знаходити – і вас почнуть читати.

– Як гадаєш, те, що ти красива і розумна водночас – це співпадіння, чи скарб, дарований природою? :) Чи часто тобі в житті трапляються такі люди – щоб були і гарними і розумними?

Ні перше, ні друге я скарбом не вважаю, навпаки – це все результати наполегливої праці. У коментарях почнуть сперечатися, що люди народжуються із певними здібностями. Насправді, вони народжуються із задатками до цих здібностей (ось тут говорить моя педосвіта), а розвивати їх чи не розвивати – це вже вибір кожного. Я свої розвиваю :) ))

А гарним може бути кожен, тим більше із сучасними можливостями по вдосконаленню своєї зовнішності.

– Наскільки глибоко інтернет та ІТ зокрема, поглинули тебе? Чи не хочеться часом відпочити від цього всього? Як наслідок – які рецепти “жвавого” відпочинку від онлайнового життя ти би порекомендувала?

Колись давно, мій хлопець дав мені нік netborn. А все тому, що замість того щоб проводити час з ним я вешталася по різних сайтах. Зараз мало що змінилося – мій ранок починається із включення ноута та перевірки пошти. І вже потім чаю. Відпочивати від цього не хочеться, а все тому – що в Інтернеті є стільки всього цікавого. Я постійно знаходжу якусь корисну інформацію. Та й пограти якусь стратегію цілу ніч по мережі – досить весело.

Іноді таки доводиться відпочивати – але це переважно влітку. Вибираємося машиною кудись на природу – наприклад їдемо до якого замку (добре, що на заході їх багацько) беремо екскурсовода і насолоджуємося подорожжю в минуле. А ще можна просто на дачу – пожарити шашлики, чи пофарбувати огорожу :) ))

– Чим для тебе є участь в соціальних мережах – спілкування, розвага, чи професійна необхідність? Чи мають такі проекти майбутнє?

Взагалі я людина мало соціальна і досить замкнута. Єдина соціальна мережа, де я дійсно активна – це плюрк, тут я і спілкуюся і розважаюся. (лінк на мій профіль якщо потрібно – http://www.plurk.com/letrodectus)

– Блоггер – це професія чи хоббі? Якби ти мала можливість завести ще один блог, то на яку тему би він був?

Якби у мене не було роботи, я б сказала що це професія. Я так – то хоббі. Ідей для нових блогів у мене дуже багато. Але нажаль часу для їхньої реалізації немає. В ідеалі я б хотіла вести блог на тему святкового оформлення урочистих подій (це у нас поки що мало популярне, але всьому свій час). Але для цього потрібно цим займатися та й фантазію мати неабияку, а у мене і на Зроби Сам(а) не завжди вистачає ідей.

– Ну і питання, яке цікавить наших читачів чи не найбільше :) Ти заміжня?)) Назви три речі, які безумовно зацікавлять таку дівчину, як ти, при спілкуванні з хлопцями ;)

Ні, і не була, хоча кликали і не раз :) )). Я не гонюся за соціальним статусом «одружена» і штампом у паспорті. Та й не «дозріла» я ще до сім’ї, дітей… Я от з котом не завжди можу справитися.

У спілкуванні я особа дуже різка та корислива – тому якщо це віртуальне спілкування (із абсолютно сторонньою особою) щоб просто познайомитися – то тут мене не зацікавить ніщо.

А три речі… Інтернет, ebay та хороші тематичні блоги.

– Дякую за чудову розмову. Побажаємо тобі успіхів у житті! Рости велика :)

P.S. Буквально вчора стартував новий проект Яни – на цей раз вже з вираженим комерційним присмаком, але від того не менш захоплюючий. В жіночий день був презентований магазин товарів для саморобних виробів. Тепер ентузіастам скрепбукінгу (так називається ця справа) не доведеться вишукувати цікаві речі по закордонних магазинах та сушити собі голову на рахунок оплати і доставки в Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*