Блоготиждень №42

Новини проектів

В Україні відкрився сайт, повністю присвячений технології RSS. Важко назвати його повноцінним сайтом, оскільки й конкретної назви у нього нема – головна сторінка зустрічає нас лише великим надписом Що таке RSS? а структура сайту нагадує ланцюг сторінок. За її допомоги ви крок за кроком дізнаєтесь про можливості цієї технології, та отримуєте можливість почати користуватись RSS’ом прямо зараз – завантаживши програму-клієнт або ж зареєструвавшись в популярних онлайн-читачах. На проекті також присутній своєрідний бонус – каталог кращих українських RSS-стрічок.

Хочеться сказати, що це не перший випадок створення проекту суто про RSS. Деякий час назад дуже подібний проект був створений Романом Настенком, щоправда, на російській мові. Імовірно, що саме з нього надихались автори українського сайту. Також про RSS доступно розповідається на rss.net.ua, хоча останній більше схожий на сайт про оновлення популярних програм.

1 березня 2009 року в Одесі повинен був відбутись установчий з’зд першої в світі, як заявляють її активісти, інтернет-партії. Вона так і називатиметься – Інтернет-Партія України. Лідером нового об”єднання став Дмитро Голубов, про якого The Wall Street Journal писав, як про “хрещеного батька хакерської мафії” – так мовиться в прес-релізі партії. Та й взагалі, серед тих нечисленних обличь, що представлені на офіційному сайті партії, переважно всі – молоді люди, котрі навряд чи відомі широкому загалу. Партія має свою програму, в котрій знайдеться кілька цікавих фактів:

Створення в Україні електронного уряду

  • комп’ютеризація всієї країни
  • ліквідація бюрократії в негативному її розумінні
  • перехід на цифрові носії та відхід від паперової тяганини
  • безкоштовні курси ПК і іноземних мов для всіх громадян України за рахунок бюджету

Цікаво, чи можна говорити про популярність проекту, якщо про нього починають свторювати окремі сайти? В нашому випадку, напевно, так. Всього кілька днів тому в уанеті відкрився сайт, присвячений ТвіттеруТвіттер в Україні. Ось що пишуть його автори:

З бурхливим розвитком інтернет технологій, впровадження й поширення стандартів Web 2.0 перед користувачами постають нові потреби. І twitter – один з шляхів їх задоволення. … Сайт «Twitter в Україні» покликаний вас ознайомити з особливостами національного мікроблогінгу, а наша команда авторів зробить все можливе, щоб і цілковитим новачкам, і досвідченим гуру тут не було нудно.

Ну що ж, будемо сподіватись, що ресурс знайде свою аудиторію, якій будуть цікаві такі специфічні матеріали.

Новини блогів

Минулий тиждень пройшов у світлі обговорень на тему реклами у блогах. В цьому випадку учасники дискусій поділилися на два умовні табори – одні (переважно це самі автори блогів) стверджують, що реклама у блогосфері є надзвичайно ефективною та може принести рекламодавцю відчутний піар-ефект, в той час як рекламні агентства заперечують – реклама в блогах не настільки важлива та ефективна у порівнянні з “великими” сайтами, і що рекламодавцю набагато вигідніше працювати саме з останніми. Ось кілька постів, в коментарях до яких і розгорталися дискусії на цю тему, в хронологічному порядку:

  • О рекламе в украинских блогах/Артур Оруджалієв
  • Ефективність реклами в українській блогосфері, ч.2/Ярослав Федорак
  • Еще раз о рекламе в блогах/Євгеній Шевченко
  • Что нужно учитывать, размещая рекламу в блогах/Євгеній Шевченко
  • Реклама в блогах: идеальный кейс/Євгеній Шевченко

Ну а поки ви, рекламодавці, думаєте, чи варто розміщувати рекламу в блогах, самі блогери можуть почитати статті із серії Заробляємо на блозі. Вони, без сумніву, знадобляться тому, хто захоче продавати рекламу у своєму блозі.

Блог Stopie.org.ua навів першу статистику використання браузерів у цьому році. Тенденції, висловлені мною у першому випуску PodReader’а, підвтерджуються – доля ІЕ падає, а доля альтернативних браузерів – зростає. Цікава особливість для країн СНД – частка Firefox практично застигла на місці, в той час як Opera надалі зростає. Певно, СНД – це єдиний регіон, де Опера має таку високу популярність. А частка браузерів від Microsoft вже перетнула відмітку у 50%, правда, на шляху до зменшення.

Сайт безкоштовних програм freesoftware.in.ua повідомив про реліз пятої версії програми Google Earth. На користувачів, котрі оновляться, чекає чимало приємних доповнень. Звісно, найголовнішим, напевно, є режим Google Ocean – відтепер по всій планеті додано структуру підводного рельєфу, матеріали з експедицій, дослідження морів та океанів, та багато чого іншого. Думаю, Google Earth у його теперішньому вигляді був би чудовим посібником для школярів – концентрація уваги була би дуже високою, а поряд з цим викладався би такий необхідний матеріал про географію нашої планети.

На тому ж сайті було опубліковано чималу підбірку безкоштовних програм від компанії Microsoft. До прикладу, в третій частині огляду розміщено посилання на програми та утиліти, котрі відповідають за безпеку при роботі з ПК, а також призначені для діагностування та вирішення помилок.

Чи задумувались ви коли-небудь, чим людина відрізняється від мавпи? Можна сказати, що майже нічим :) Як повідав нам науково-популярний блог Двокрапка, нас з мавпами мільйони років тому відкоремив генетичний вибух, причини якого і досі маловідомі. Єдине, що ми знаємо достеменно – це те, що людина, як і генетично близькі до нас мавпи – унікальні створіння. І відрізняємось ми від них всього лише варіаціями числа генів.

Новини ЖЖ

[info]igordudnik показав фотографії з всесвітньо відомого конкурсу World Press Photo.

Кілька українських тижневиків опублікували кадри з останнього “Ворлд прес фото”, а от які кадри були найкращими 20 рокув тому.

[info]kotyhoroshko написав масштабний пост про найвідомішу в світі мелодію, котру ви всі добре знаєте. Це “Щедрик”, або ж, в англійському варіанті – “Carol of the bells”.

Мелодія стала популярною завдяки Миколі Леонтовичу, який в 1916 році і створив відому на сьогоднішній день мелодію за мотивами української щедрівки. В жовтні 1921 року Український Національний Хор виконав цю пісню в Карнегі Холі. А в 1936 році Петро Вільхуський, родом теж з України написав для NBC Radio англійські слова на мелоію Леонтовича. Пісня отримала назву Carol of the Bells.

Мелодія стала дуже швидко популярною. Сьогодні важко уявити американське Різдво без Carol of the Bells.

Спільнота випуску

[info]kino_revolution – спільнота, де з’являтимуться новини українського кінематоргафу, інформація щодо різних кінофестивалів аматорського кіна та інші корисні речі для кіношників-любителів… також можна представити глядачу фільми власного виробництва =)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*