Сайти, що змінили світ. Twitter

Сьогодні ми поговоримо про “rising star” останнього року, про сервіс, котрий в буквальному сенсі зірвав дах тисячам людей на всій планеті. Ім’я цього феномену – Twitter.

twitter bird

Що таке Twitter? В першу чергу Твіттер – це соціальна мережа та сервіс мікроблоггінгу. В перекладі з англійської, слово twitterозначає щебетати, балакати. Суть Твіттера полягає в тому, що кожен користувач може написати коротке повідомлення до 140 символів, використовуючи як безпосередньо сайт сервісу, так і через SMS або сторонні розробки, спеціально призначені для цього (наприклад, твіттер-клієнти для браузерів). Відповідно, ваші друзі прочитають це на своїх головних сторінках, де відображається загальний потік повідомлень тих, кого вони “зафоловили”. Зафоловити – означає додати когось до списку спостережуваних, тобто приєднатися до списку читачів цього твіта.

Твіттер заснували в березні 2006 року Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, та Evan Williams. Початковою ідеєю проекту була така: сервіс мав дати можливість користувачам відповісти лише на одне питання: “Що ти зараз робиш?”. Першою робочою назвою була обрана twittr, по аналогії з іншим популярним web 2.0 -сайтом, Flickr. 22 квітня 2008 року розробники презентували ще одну мовну версію сайту – японську. Японська мова посідає друге місце за популярністю після англійської. На відміну від останньої, японська версія сервісу фінансується за рахунок реклами. Тому дотепер ви не побачите жодного банеру в Твіттері, якщо ним користуєтесь.

The Wall Street Journal писав у 2007 році:

Такі соціальні сервіси викликають змішані почуття у технологічно кмітливих людей. Фани кажуть, що це – хороший спосіб тримати зв”язок зі своїми друзями. Але чимало користувачів починають відчувати себе занадто сполученими – вони витрачають все більше часу на перевірку онлайнових статусів, отримують більші рахунки за послуги мобільного зв”язку, та змушені перестати оголошувати кожен раз, чим вони будуть обідати.

Головною проблемою Твіттера, загалом, як і всіх подібних швидкозростаючих стартапів, було технологічне підгрунтя. Ряди користувачів сервісу поповнювалися з космічною швидкістю, і це вимагало чималих ресурсів для підтримки uptime серверів. В 2007 році цей показник становив 98%. В 2008 році, з переходом на сервери Amazon S3, таких проблем поменшало.

Новий виток популярності Твіттера трапився в січні 2009 року, коли пасажирський літак зіткнувся зі зграєю птахів і був змушений здійснити вимушену посадку на річку Гудзон прямо посеред Нью=Йорка. Приводнення обійшлося на диво без жертв, а перше фото літака на воді було зроблено за допомогою iPhone одного з свідків аварії, і опубліковано в Твіттері швидше за будь-які ЗМІ. Ось воно:

the first hudson plain crash photo with twitter

Зараз Твіттер – це не лише засіб спілкування з друзями чи просто цікавими людьми, а й дуже потужний спосіб онлайн-комунікації. Не дарма Барак Обама, новообраний президент США, взяв на озброєння Твіттер під час виборчої кампанії, і не прогадав. В Твіттер приходить щораз більша кількість компаній, оскільки вони розуміють, що ігнорувати таке масштабне social media неможливо або нерозумно. Досить глянути на тепми зростання пошукових запитів, щоб зрозуміти це:

twitter rising search queries

twitter search

 

На цьому все. А ви не забувайте, що Блогорідер також є на Твіттері, тож поспішайте зафоловити цей твіт та дізнаватися цікаві новини з інтернету, не виходячи за межі улюбленого севрісу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*