Fennec – мобільний браузер від Mozilla

fennecЦей симпатичний вухастик – не що інше, як логотип нового проекту корпорації Mozilla – Fennec. Думаю, вже недалеким є той час, коли це звірятко буде доданим в офіційну зоологічну колекцію програмних продуктів Mozilla :)

HTC Touch Pro fennec

Fennec – це мобільний браузер. Програма для виходу в інтернет з мобільних пристроїв. Поки що альфа-версія браузера доступна лише на одному пристрої – комунікаторі HTC Touch Pro. Та й сама програма – дуже сиренька й призначена в першу чергу для розробників та тестерів. В ній існує чимало недопрацювань, які обіцяють найближчим часом виправити. До речі, встановлена програма займає 22 мБ, що не так вже й мало.

Хоча на ринку браузерів кількість користувачів, котрі заходять з мобільних пристроїв, складає всього кілька відсотків, це число постійно зростає. Вибір самих девайсів дуже великий, а покриття базового GPRS/EDGE є присутнім у найвіддаленіших куточках світу. Тож кожен поважаючий себе сайт обов’язково має у своєму арсеналі ще й мобільну версію. Її особливостями зазвичай є те, що акцент спрямований на зменшення “ваги” сторінки у кБ, і, відповідно, зменшення кількості зображень. Такий собі мінімалістичний варіант сайту, скажімо. Перевірити, чи є в сайту мобільна версія можна, набравши адресу типу m.site.com або pda.site.com, wap.site.com, site.com/m. Або ж просто зайти на нього з вашого телефону :)

Але повернемось до програми Fennec. Давно відомо, що лідером на світовому ринку мобільного браузингу є Opera Mini. На американському ринку – Safari Mobile, в основному за рахунок iPhone та iPod. Чи зможе новачок продертися крізь нетрі конкуренції і вибити своє місце під сонцем? Чи здобуде він популярність користувачів? З іншого боку, чи варто було все це затівати? Звісно, компанія хоче бути присутньою у всіх сферах інтернетного життя, і не мати мобільного браузера було би якось незвично… але. Все ж таки. Може, набагато краще було кинути всі свої сили на покращення та просування вже існуючих рішень? Того ж Firefox і Thunderbird. Особливо у світлі виходу Google Chrome – він, як не як, а конкурент. Поживемо – побачимо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*