Блоготиждень №41

Новини проектів

Один з найпопулярніших новинних сайтів України – Корреспондент.net запустив мобільну версію свого сайту. Вона розміщується за адресою http://wap.korrespondent.net. Найцікавішим є те, що у Корреспондента вже існувала версія сайту для мобільних пристроїв, а саме http://pda.korrespondent.net. Розробники називали її “текстовою версією сайту”. В чому ж тоді різниця між цими двома проектами? Мабуть, хіба в тому, що на wap-версії є можливість залишати коментарі до статей. А так – суттєвих відмінностей я не помітив.

Хітові теми, як відомо, одразу ж збирають великі аудиторії та посідають перші місця у рейтингах пошукових запитів. Тому не скористатися такою можливістю – значить пропустити шанс стати відомим. Слово “криза” на вустах у всіх уже ось як кілька місяців. Відповідно, чимало людей будуть шукати будь-яку інформацію, пов”язану з цією темою. Цікаво, чи робили ставку саме на це автори нового сайту kriza.com.ua? Що справді загадково, так це те, що URL-адреса сайту – українське слово (криза), хоча проект повністю російськомовний. Це вносить певну сумбурність у його назву (“кріза”) :) Тим не менш, сайт буде цікавий усім, хто шукає кризові новини або вирішення проблем з фінансами, нерухомістю чи бізнесом.

Новини блогів

Коля Шлапак, автор Блогу про охорону довкілля, запросив всіх бажаючих взяти участь у чудовому дійстві, котре трапиться наприкінці березня. Називається воно Година Землі – в назначений (цього року це 28 березня о 20:30) час мільйони людей у всьому світі вимикають світло у своїх домівках, виражаючи солідарність з екологічним рухом, і тим самим зменшуючи навантаження на природу, котре несе людство. Блогорідер долучається до цієї акції, найближчим часом ви побачите тут банери Години Землі, а в березні буде опублікована окрема стаття, з невеликими приємними речами. А поки що ви можете завітати на офіційний сайт акції, а також переглянути надзвичайно натхненне відео від організаторів проекту.

Українська блогосфера поповнилася ще одним тематичним блогом. Ярослав Федорак вирішив завести блог про Flash, PHP та веб-програмування. Не зважаючи на те, що автор поки не є експертом у даних галузях, він передбачає такий формат блогу, коли сайт розвивається разом з навичками його автора:

Іноді на вирішення того чи іншого завдання можна витратити кілька годин, а то й днів. І левова частка цього часу йде не на безпосередній процес розробки, а на пошук рішення та його технічного втілення – перегляд форумів, професійних блогів, тестування знайдених рішень та навчання. Завданням цього блога є максимально спростити і скоротити цей процес. В його рамках я ділитимусь з вами всіма можливими готовими рішеннями та викладатиму шляхи вирішення нетипових задач, які доводилося вирішувати на власному життєвому шляху.

Побажаємо успіху новому блогу!

Ще один новий блог у сьогоднішньому огляді стосується теми кіно. Україномовних кіноблогів у нас справді мало (особисто я знаю лише три, разом з цим). Але, на щастя, їхні влучні рецензії повністю компенсують кількісну нехватку сайтів. Блог Подивись! розташований на платформі Blox.ua, і публікує цікаві рецензії та огляди останніх фільмів, що зараз йдуть у прокаті. Якщо ви справжній кіноман, а також володієте хоча б дещицею почуття гумору, тоді цей блог – для вас. Останні рецензії: Країна, де багато стрибаючих кенгуру (фільм “Австралія”); Помирати немовлям (“Загадкова справа Бенджаміна Баттона”).

Віталій у своєму блозі Домашня Психа опублікував свій перший скрінкаст. Скрінкаст – це відеозапис ваших дій на моніторі. Тому скрінкасти чудово підходять для таких речей, як уроки чи туторіали – адже за їх допомогою можна наочно пояснити ту чи іншу дію. Так-от, Віталій в скрінкасті розповідає, як у популярній програмі Adobe Photoshop змінити пору року на зображенні. Вийшло цікаво.

Автори Менеджмент-Блогу щораз більше піднімають на своєму сайті теми, що становлять виключний інтерес в масштабах країни. Цього разу вони звернулися до теми так званого електронного врядування (e-government). На жаль, в Україні такі інформатизаційні процеси дуже слабкі, хоча вони мають велику перспективу. Їхні переваги очевидні. Запровадження таких систем спростило би багато чого, в т.ч. вразило паразита нашої влади – корупцію.

У багатьох розвинених країнах такі системи давно запроваджені. Навіть у середньо-тривалому періоді вони дозволяють економити країні суттєві кошти за рахунок звільнення часу службовців. І, звичайно, за рахунок своєї публічності і усунення особистого контакту між замовником послуги і службовцем, системи електронного врядування зменшують кількість ситуацій, у яких можливі корупційні дії.

Але чи скоро в Україні можна буде оформити документи на підприємство чи проголосувати на виборах через інтернет – це навряд чи…

На спеціальному проекті Блоги на ITC.ua в численному потоці думок та новин часом вдається виловити дійсно цікаві матеріали. Зокрема, нещодавно був опублікований запис про налаштування домашньої wi-fi мережі. Таке рішення видасться зручним для тих, у кого вдома стоїть два і більше ПК чи ноутбуків, а в зв”язку з мобільністю останніх виникає потреба в інтернеті будь-де у вашому домі. Провідні технології хоч і надійні, але містять технічний недолік фізичнго характеру – прокладка кабелів захаращує ваше житло. В той же час для wi-fi мережі знадобляться всього кілька адаптерів, котрі і будуть “розсіювати” інтернет по приміщенню.

Новини ЖЖ

Максим Саваневський [info] kotyhoroshko (котрий був, до речі, серед організаторів Блогкемпу-2008) на початку березня організовує семінар на тему використання інтернет-технологій під час президентських виборів в США:

Чому цей семінар варто відвідати? На сьогоднішній день це єдиний в Україні семінар, який дає можливість ознайомитись зі всім спектром інтернет-технологій, використаних під час виборів в США. Та зрозуміти як їх застосування сприяло перемозі Барака Обами.

[info] cytadel ставить крапку в безкінечних дискусіях на тему рішення Міжнародного Суду щодо острова Зміїний. Багато хто кричить про некваліфікованість українських правників, котрі не змогли відстояти позицію країни. Але не все так погано, як здається на перший погляд:

піар МЗС – нулячий, по суті отримали те, що реально і хотіли, те, що не міг дипломатичними методами добитися Совок і навіть більше (Зміїний то наш форева і румуни це визнали!), а всі подали це як програш, тільки ледачий не сказав, що дипломатія у нас нікака. Отак і живемо. Самі себе обсираємо.

[info] guzj піднімає на поверхню таку неприємну тему, як евтаназія та аборти. Ці проблеми справді потребують морального обговорення, але як би нам не хотілось цього робити, рано чи пізно це доведеться зробити.

Події в Італії навколо долі 38-літньої Еулани Енгларо, що провела в комі останні 17 років свого життя і яка померла після того як медики з дозволу суду відключили її від системи підтримання життя, розкололи італійське суспільство. Це перший випадок евтаназії в Італії. … Впровадження чи заборона евтаназії йде паралельною лінією з ставленням до дозволу чи заборони абортів. Також морально-етична складова однакова: чи можна дозволяти право на вбивство? В одному випадку тяжко хворого, а в іншому ще ненародженої дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*