Блоготиждень №40

Новини проектів

Українське онлайн-видання Webr.com.ua зробило невеликий рестарт своєї діяльності. Відтепер у блогу новий дизайн та тематика, орієнтована виключно на український сегмент Всесвітньої мережі. Webr розповідає своїм читачам про події українського інтернету, бере інтерв”ю у відомих особистостей. Автори видання обіцяють нам кілька цікавих речей. Наприклад, тематичні підбірки – першу таку було опубліковано нещодавно, і стосувалася вона погодних сайтів уанету. Їх, до речі, дуже багато. На webr.com.ua також можна знайти новини, пов”язані з подіями українських компаній, що ведуть свою діяльність в інтернеті, зокрема, огляди стартапів. Першим таким виявився картографічний сервіс Mapia, про який Блогорідер згадував восени.

 

З вищевказаного видання я дізнався також, що вже як місяць формується база даних нового (відносно кажучи) каталогу українських блогів – my.uablog.info. Відносно тому, що раніше за цією адресою був старий каталог. І ось тепер автор ресурсу вирішив власноруч зібрати до купи всі українські блоги, розподіливши їх на категорії відносно тематики. І, окрім цього, він ще й публікує детальну рецензію до кожного доданого блогу, виставляючи оцінки по декільком параметрам (схоже до рубрики Під мікроскопом). Звісно, тут не обійдеться без певного індивідуалізму, але, погодьтесь, на даний момент не існує жодного суто українського каталогу блогів. Тож таке починання є позитивним. До речі, ініціатива щодо каталогу блогів, що активно обговорювалася в блогосфері минулої осені, поки що не отримала реального відтворення.

Новини блогів

Схоже, що протести та народні виступи проти влади лише розпочинаються. В Україні, як відомо, бурлить економічна криза, а тому влада починає шукати будь-які шляхи для наповнення бюджету, котрий, здається, от-от трісне під натиском величезного дефіциту, що погрожує країні у випадку скорочення поступлень до нього. Так от, в січні українська влада збільшила ставки транспортних зборів для власників автомобілів з об”ємом двигуна більше 2200 см3. По деяких позиціях збільшення зборів складе у 3-7 разів більше. В першу чергу прийнятий закон, який вже підписаний президентом Ющенком, вдарить не тільки по володарях дорогих джипів, а по власниках старих машин, котрі мають великий об”єм двигуна – Волга, Volvo, навіть УАЗ. Їм доведеться віддавати на збори більше 2000 грн щороку. Автомобілісти, звісно, вкрай незадоволені цим, тому 5 лютого 2009 року планується провести акцію під стінами владних будинків Києва – провідні автомобільні клуби та просто водії збираються заблокувати рух поблизу урядових установ, створивши величезні затори. Ключовим гаслом акції є “Автомобіль не корова – досить його доїти”. Чи вистачить водіям сил, а владі – терпіння, поглянемо. Подробиці читайте на сайті акції avtoprotest.io.ua.

Доволі резонансною подією стало закриття Олександром Фурманом свого блогу. Відомий вам masterpiecer видалив все під корінь, навтіь базу даних. Ось як він пояснює свої дії на прощальній сторінці:

Я вже як мінімум чотири рази намагався “запилити” блог. Колись мене зупиняли колеги, колись хтось перевершив інших по опитуванню. Але наразі всі ці іграшки вже не потрібні. Я прийняв рішення і я йду. Сумніваюся, що в мене ще лишились читачі, які за всю історію моїх записів (а це з серпня 2006, ще на ЖЖ) мене обожнювали і не мали до мене і моїх слів жодних претензій. Або чи вони взагалі були.

Тим не менш, блог все ще доступний у кеші Google та у ваших RSS-читачах.

Сервіс мікроблоггінгу Twitter славиться ще й тим, що до нього народні умільці створили велику кількість додаткових сервісів та доповнень, що розширюють його функціонал. Богдан Варщук (G3D) у своєму блозі опублікував чудову підбірку цих самих сервісів. Хто користується Твіттером, то вони, безперечно, стануть йому в нагоді. І це лише перша частина.

Просиджуючи годинами перед екраном свого комп”ютера в жодному разі не потрібно забувати про своє здоров”я. Про це нам нагадує Роман Головатий (Sidirom) у своєму власному блозі, публікуючи корисні поради щодо того, як вберегти свої очі від перенапруження. Повторюйте вказані вправи регулярно, і шанси зберегти чіткий зір якомога довше, збільшаться.

Надія Баловсяк, редактор Агентства Інтернет-Новин, у своєму новому блозі про пошукові технології Iskoteka, підняла доволі філософську тему:

человек попадает в Интернет, открывает поисковую систему и начинает что-то искать. Чаще всего, неверно формулируя запрос. В результате, чаще всего, не находит. Так повторяется несколько раз, и вот, мы имеем недовольного человека, который считает, что в Сети нет ничего, точнее есть, но – ничего полезного.

Справді, сам багато раз зустрічав таку ситуацію, коли невдача у взаємодії людини з інтернетом призводила до подальшої відмови користування пошуком. І чомусь дуже часто інтернет сприймають лише як джерело розваг чи спілкування. А всього десять років назад його бачили виключно як гігантське сховище інформації. І воно не перестало бути таким.

Дівчина на ім”я Наталя піднімає у своєму блозі Я – стерва ще одну філософську тему – тему друзів:

Ну от хто для нас друзі: люди з якими весело, які тебе розуміють, поділяють погляди, хоббі, музичні вподобання, можуть вислухати, допомогти, порадити? Напевне так і список можна продовжувати. Ми хочемо бути з ними коли нам сумно і весело, коли щось трапилось в житті, ділитись новинами, але чому? Ми просто не вміємо бути самі з собою.

Новини ЖЖ

Перше посилання хоч і до України має опосередковане відношення, так як його автор – росіянин, це все ж таки не заважає вам його переглянути.Тут є чудова підбірка найкращих, найзнаковіших фотографій 2008 року, зроблених світовими фотокореспондентами. Перегляньте те, що вже стало історією.

Mystixx разом з усіма помітив глюк Google, котрий, стався минулої суботи:

Пока в Яндексе проводится субботник, товарищ google выпил лишнего и начал подозревать всех вокруг в предательстве. Проще говоря, любой сайт в выдаче помечался как опасный. По данным гугла, сайт google.com также в списке особо опасных ресурсов. Будьте бдительны.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*