Повертаємо старі записи із забуття

Щоб розглянути це питання більш детально, треба перейти до основ.

Що таке блог? Блог – це набір статтей, що відсортовані у зворотньому хронологічному порядку. Образно кажучи, це такий собі “потік” із думок та статей його автора. Само собою, що, чим активніше наповнюється блог новою інформацією, тим швидше його перші записи “відсуваються” назад у просторі і часі. Спочатку вони зникають із головної сторінки, а потім і з сайдбару, якщо у ньому відображаються посилання на останні записи. На Блогорідері, наприклад, найстаріші записи треба шукати вже на 20-х сторінках. Таким чином, якщо не звертатися до старіших постів, то про них можна забути. Тут діє такий самий принцип, як і на сторінках з результатами пошуку – користувачі проглядають в основному перші кілька сторінок (1-5), після чого припиняють свої переходи. Але хіба давніші статті є поганими? Абсолютно ні, і, можливо, деякі ваші теперішні записи можуть тихо сховатися в сторонці у порівнянні з деякими старішими записами :)

Тому повернути інтерес читачів та їх лояльність до старих записів блогу є одним з першочерговим завдань при “тонкому налаштуванні” самої структури вашого сайту. Для здійснення цього є кілька переважно простих, зате дієвих способів.

Згадування в нових постах

Цей метод, звісно, найпростіший, але водночас і найдієвіший. Адже згадуючи у своїх нових записах ваші старі матеріали, існує велика ймовірність того, що читачі (котрі ще їх не читали) перейдуть за посиланням і прочитають запис. Дуже легко цей прийом використовувати у тематичних блогах. Так чи інакше, більшість постів у ньому зв”язані однією темою, а отже, і спільними словами чи реченнями схожого змісту. Так чому би не оформлювати такі слова-синоніми на відповідні статті у блозі? Наприклад, на Блогорідері є стаття під назвою Що таке торрент?“, котра була написана ще рік тому. Але час від часу я повертаюсь до цієї теми знову і знову, і в кожній з нових статей кладу посилання на статтю-пояснення.

“Три кліки”

В дизайнерських та usability-колах досить давно існує таке поняття, як “три кліки”. Його суть полягає в тому, щоб всі матеріали на вашому сайті були доступні для відвідувача не більше, ніж за три кліки від головної сторінки. Багато хто будує на цьому цілу ідеологію сайта. Звісно, це справді досить зручно, коли потрібний матеріал не треба довго шукати. Але цей метод підійде не для всіх сайтів. Бо бувають, скажімо, блоги, кількість записів в яких перевалила за кілька сотень, і продовжує збільшуватись. Тут навряд чи буде легко дістатись до статті всього у три кліки :) Тому варто пам”ятати про це при написанні статей і правильно категоризувати нові записи.

Зміна структури

Повна зміна структури блогу – це, хоч і дещо радикальне, але дієве рішення. Якщо ви зможете вдало організувати структуру посилань на своєму блозі (у WordPress є спеціальний розділ, що керує структурою лінків – Permalink Structure), зручно категоризувати кожен запис, рівномірно розподіливши категорії, сторінки, та посилання на всі статті, то відвідувачам буде легко потрапити до навіть найстаріших статей, не змушуючи себе гортати десятки сторінок, клікаючи на “далі>”. Візьмемо для прикладу відомий англомовний блог smashingmagazine.com – окрім невеликого кола основних категорій, в сайдбарі розміщуються постійні посилання на найкращі статті – таким чином з кожної сторінки блогу можна потрапити до його кращих матеріалів, не залежно від дати їх публікації. Додатковим “перехресним” фактором для вас може стати плагін Similar Posts – він показує після кожного запису блок із посилань на схожі записи на цьому ж блозі. (Хоча інколи і не зовсім точно схожі.)

На сьогодні все. Сподіваюсь, старі записи не підуть у забуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*