Під мікроскопом – А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

ababaНа появу цього сайту інтернет-громадськість України очікувала вже досить давно. Адже багато хто є прихильником книг, які випускає це видавництво, а от відсутність офіційного сайту протягом тривалого часу у такого роду організації була нерозумною помилкою. До того ж, на появу офіційного ресурсу чекали і численні фанати всесвітньо відомого Гаррі Поттера, автором українського перекладу якого і займалась згадана організація. Отож, прошу до уваги, сьогодні під мікроскопом сайт видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА.

Профіль:

Автори – видавництво

URLhttp://www.ababahalamaha.com.ua

Дата заснування – грудень 2008

Тематика – сайт книжкового видавництва

Коротка інформаційна довідка

а-ба-ба-га-ла-ма-га

Дизайн

Дизайнерське рішення, що використане на сайті, цілком слідує фірмовому стилю компанії та її характерним особливостям – типовий неординарний шрифт, найкращі ілюстрації з видань, котрі прикрашають головну сторінку. Окрім того, сторінка, котра зустрічає відвідувачів, покликана ще й розважати їх. Так, близько половини з квадратиків, на які розбитий шаблон, створені за допомогою flash, що дозволило увімкнути такий собі інтерактивний елемент, елемент гри під час перегляду сайту. Так, при наведенні курсору, деякі персонажі оживають – як графічно, так і фонетично. Тому цілком можна вважати, що дизайн зроблено майже на відмінно. Графічні матеріали супроводжують практично кожну текстову частину, водночас не перевантажуючи зміст.

Юзабіліті

каталог книг

Не знаю, чи звернете ви на це увагу при відвідуванні сайту видавництва, але він повністю зроблений за допомогою wiki-розмітки. Навіть головної сторінки в буквальному розумінні цього слова, у сайту немає – вас одразу редиректить на головну wiki-сторінку. Найцікавішим є те, що мені ніколи не доводилось бачити застосування wiki у такій якості, особливо для комерційних сайтів. З одного боку, це надає розробникам певні переваги – адже структуризувати інформацію у wiki є досить легко. А це якнайкраще підходить для сайту книжкового видавництва, де треба зібрати до купи всі видання. Про недоліки застосування wiki говорити не буду – тут я їх не побачив. Зрештою, роль головного інспектора я залишаю вам, шановні читачі :) Серед головних незручностей при перегляді сайту хочеться відзначити досить малі розміри вікна, в якому ми відкриваємо всі сторінки, окрім головної, а також те, що неможливо мати під рукою перелік головних розділів сайту – доступ до них здійснюється у два-три кліки. Але, як сказано у посланні до відвідувачів, сайт будуть “вилизувати” ще довго, тому сподіваюсь, що це поправлять.

Контент

Як я вже відзначав, wiki-розмітка сторінок чудово підходить для категоризації всього контенту. І зроблено це справді гарно – ми можемо переглянути всіх авторів, книги яких були видані, всіх художників, що працювали над книгами, а також каталог книг – який структуровано за жанром, за віком читачів, за серією, за автором, за художником, і просто за алфавітом. І що найголовніше – все це зв’язано між собою перехресними посиланнями, що дозволяє безперешкодно рухатись по сайту між його елементами.

Висновок: чудовий на зовнішній вигляд та приємний “на смак” сайт. Так тримати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*