Як почати користуватись торрентом?

Як почати користуватись торрентомЩо таке торрент, ви вже, напевно, чули. А якщо й не чули – то дізнаєтесь, прочитавши відповідну статтю на Блогорідері.

Але як почати користуватися технологією так званих мереж Peer-to-Peer на практиці? Як за допомогою торрента отримати реальні результати? Як, зрештою, скачати фільм? Сьогодні ви побачите невеликий туторіал, котрий і допоможе вам вирішити це питання.

Завантажити та встановити програму-клієнт

Перш ніж повноцінно почати користуватись технологією торрент, вам потрібно скачати клієнт – невеличку програмку, котра і буде виконувати всі дії. Візьмемо для прикладу одну з найрозповсюдженіших програм такого типу – uTorrent. Завантажити та встановити цей клієнт не складе для вас великих проблем – він важить всього 283 кілобайти (це не так багато на фоні того, що ви, наприклад, зібрались скачати цілий фільм :) ). На тому ж офіційному сайті можна скачати language pack – тобто мовну версію програми, серед яких є і українська, і російська мови. Якщо ж ви полюбляєте кастомізацію програм – тобто налаштування їх зовнішнього виду на власний смак – то до вашої уваги є ще кілька десятків скінів (тем оформлення) для uTorrent, знову ж таки, все це на офіційному сайті.

Знайти трекер

На яких сайтах можна скачати фільми, музику, чи інші файли за допомогою uTorrent? Зазвичай такі сайти називаються трекерами. Трекер, якщо пояснювати більш узагальнено – це сервер, що обслуговує клієнтів мережі BitTorrent. Тобто, фактично, трекер всього координує діяльність програм, які скачують або вивантажують файли на сервери. Трекери бувають як загальні, так і тематичні (наприклад, трекери виключно з серіалами, мультфільмами, з фільмами певною мовою, тощо). Такі сайти зможете легко знайти, скориставшись пошуком. Практично кожен з них вимагатиме реєстрації для скачування файлів, тому вам доведеться витратити ще кілька хвилин на реєстрацію.

Обрати файли

Як вже було сказано у визначенні технології торренту, він використовує не звичайні файли, а трошки перетворені – тобто ви відкриваєте файл з розширенням “.torrent” а на виході – тобто після завантаження у вас на ПК – отримуєте, те що скачували – якщо це фільми, то .avi, .wmv, .mpeg, .mkv (HD-якість), .flv (FlashVideo – таке відео зберігається на Youtube). На всіх трекерах, котрі колекціонують фільми та музику, є певна структура та категоризація по темам (Рок, Поп, Джаз; Бойовики, Комедії, Фантастика і т.д.). Після того, як ви вибрали собі об’єкт для завантаження, шукайте на сторінці релізу (релізом називають анонсування того чи іншого файлу на трекері) посилання, яке має наприкінці розширення .torrent – саме це і є те, що вам потрібно. Відкриваємо посилання за допомогою програми uTorrent та обираємо місце на ПК, де буде зберігатися файл.

utorrent screenshot

Почати завантаження

Після цього програма почне сама завантажувати фільм. На перший погляд її інтерфейс може вам здатися занадто заплутаним. Так, я навіть в цьому не сумніваюсь :) У вас виникне бажання поскоріше закрити це. Але не все так погано. Насправді керування програмою uTorrent дуже легке та невимушене. Інтерфейс програми складається з кількох блоків. На панелі інструментів розміщені іконки для керування завантаженням – зупинка, пауза, зміна порядку. У лівому сайдбарі показані групи файлів, які вже завантажились, які є активні, або ще лише завантажуються. Цей блок за бажанням можна легко приховати (Опції->зняти галочки напроти непотрібних вам елементів). У верхньому блоці показано перелік файлів. Якщо біля назви файлу синя іконка – то він завантажується, якщо зелена – то він вже скачаний, і наразі роздається (як відомо, технологія Bittorrent передбачає обмін файлів безпосередньо між людьми – одні роздають, а інші скачують. Чим більше учасників у обміні – тим скоріше файл скачується для всіх), якщо галочка – то файл скачано, але він не роздається. У нижньому блоці показується інформація про поточний файл – швидкість, відсоток завантаження, час до завершення та інші технічні деталі.

Тепер трохи термінології, яка вам, безперечно, знадобиться, коли ви почнете користуватися торрентом. Сіди – це ті люди, що вже скачали файл, та роздають його. Піри – це ті, хто скачує файл. Лічери – це ті, хто скачує, але ніколи не роздає (погані учасники :) ). Коефіцієнт (співвідношення) – співвідношення кількості розданої вами інформації до скачаної. Наприклад, якщо ви скачали 2 гігабайти, а вивантажили 3 гігабайти, то ваш коефіційєнт буде 3/2=1,5. Більшість трекерів має систему рейтингу, тому намагайтесь підтримувати коефіцієнт не менше одиниці (залежно від правил трекеру), залишаючи скачані файли на роздачі. Дайте і іншим можливість здобути те, що ви вже отримали.

Кожному файлу з переліку ви можете присвоїти мітку – за допомогою цього легко відрізнити файли з різних трекерів, наприклад, або фільми від музики. Майте також на увазі, якщо ваш провайдер інтернету не надав вам постійної ІР-адреси (що часто трапляється), то кількість сідів/пірів, яка буде показуватися у вашому клієнті, буде відрізнятися від тої, яка показана на трекері в описі фільму. Тобто, ви будете обмінюватись файл з меншою кількістю людей, ніж ті, що мають постійну ІР, і як наслідок, мають відкриті порти.

Окрім цього, слід згадати, що ви можете будь-коли обмежити швидкість скачування/роздавання файлів, якщо це буде потрібно – досить правою кнопкою миші клацнути у статусному рядку програми якщо вона відкрита, або ж на самій іконці, якщо програма згорнута, та обрати відповідне обмеження.

На цьому, здається, все. Можете вважати, що ви пройшли базовий курс з користування програмою uTorrent. В будь-якому разі, на кожному трекері є своя документація та подібні туторіали, які розкажуть вам більш детально про процес обміну файлами через uTorrent. Будуть питання – пишіть в коментарях до цієї статті. І ще, не забувайте, що це все не зовсім коректно з юридичної точки зору :) Слід обов”язково читати правову інформацію на трекерах. Тому я не несу відповідальності за ваші наступні дії.

Нехай щастить! Вам також стане в нагоді огляд українських торрент-трекерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*