Mapia – український картографічний стартап

Mapia – український картографічний стартапMapia – це новий картографічний сервіс. Звісно, ви могли подумати, що він закордонний. Але, як не дивно, це українська розробка, і розміщена до того ж на українському домені.

Mapia пропонує на даний час одну з найкращих у своєму класі онлайн-мап Києва, а також менш детальні карти України. Все це дійство супроводжується різноманітними мітками, увімкнути які можна одним кліком у сайдбарі. Ось тут є де розгулятися широкій столичній душі – тут і кінотеатри, боулінг, музеї, банкомати, точки wi-fi, ресторани, кафе, готелі, магазини та купа всього іншого, що лише можна нанести на карту. Чому столичної душі – а тому що ці всі чудові точки нанесені поки що лише для Києва. Решта України поки має радуватись більш-менш пристойною картою. Чого, до речі, немає у славнозвісному Google Maps – менеджери цього воістину зразкового картографічного проекту звернули увагу на Україну лише після подій російсько-грузинського конфлікту, і обіцяли, що найближчим часом нормальні мапи з”являться і для України, що дотепер була “білою плямою” на Google Maps. Якщо не робиш ти – то роблять інші. Автори Mapia підхопили цю ідею, створивши достойного суперника проекту від монстрокорпорації Google. Я думаю, їм би також не завадило реалізувати ще один шар – а саме супутниковий, підкачувати його можна від того ж Google Maps, за допомогою Google Maps API, бо такі знімки коштують недешево.

Самі карти виконані за допомогою Flash технології. Не беруся прогнозувати, як цей факт проявиться в їх індексації та юзабіліті (наприклад, URL-адреси), нехай це роблять люди з більшими технологічними знаннями у цій сфері. Особисто я не помітив жодних незручностей під час роботи з картами – навігацією чи переглядом, все працювало нормально. Одним словом, під час першого знайомства з Mapia.com.ua я залишився цілком задоволений тим, що в Україні є ті, хто має бажання створювати та розвивати такі стартапи. Не здивуюсь, якщо проект здобуде велику популярність, бажані інвестиції, чи навіть буде куплений якоюсь великою компанією. Залишається лише чекати, коли з”являться детальні карти для всієї території країни, і відповідні мітки для цих місць.

П.С. Пост не рекламний. Мені реально сподобався сайт :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*