Сайти, що змінили світ. YouTube

Сайти, що змінили світ. YouTubeYouTube уже давно де-факто став синонімом слова відео в інтернеті. Тому коли ми кажемо “знайти відео”, то розуміємо під цим “знайти відео на YouTube”. Як компанія добилася таких шалених успіхів та всесвітньої популярності, йтиметься в сьогоднішній статті.

Компанія була заснована в лютому 2005 року трьома колишніми співробітками PayPal – Чадом Херлі, Стівеном Ченом, та Джейвдом Карімом.. Перше відео було завантажено вже 23 квітня 2005 року. Youtube розвивався надзвичайно стрімко – кількість користувачів зростала, разом з кількістю завантаженого відео, котре розповсюджувалось у найвіддаленіші куточки галактики від назвою інтернет. А у листопаді 2006 року Google купила цей відеосервіс за фантастичну суму – 1,65 мільярдів доларів. Ця угода і досі залишається однією з найдорожчих у сфері інтернету.

Youtube ще на самому початку свого існування взяв формат .flv Flash Video як основний. Фактично всі плеєри та відео, котрі ви дивитесь на сайті – це звичайний флеш. Така концепція дозволила вирішити проблему різних форматів на різних комп”ютерах – адже досить однієї установки Adobe Flash Player для браузеру, і ви зможете дивитись відео. За останні роки з”явилось чимало сервісів, котрі є допоміжними до Youtube – наприклад, сайти для скачування відео з хостингу, плагіни до браузерів, та багато іншого. Як скачати відео з Youtube.

В чому ж полягає такий шалений успіх цього сервісу? Адже подібні відеохостинги були як до нього, так і після, але практично жоден з них не може стати суперником Youtube. Справа в тому, що автори проекту виробили універсальну, функціональну та зручну модель сервісу, котра довзолила здійснити ключові операції з відео – швидко його завантажити на сервери, автоматично переконвертувавши в один формат, створити єдиний HTML-код, скористуватися яким може навіть новачок в інтернеті, щоб розповсюдити відео. Саме тому ролики стали такі популярні в блогах та соціальних мережах. Можна навіть сказати, що це була революція у сфері онлайнового відео.

Звісно, без проблем не обходиться. В основному більшість негараздів, що супроводжує YouTube, становлять судові справи за порушення авторських прав. Так, судова боротьба з медіагігантом Viacom протягом 2007-2008 років коштувала керівництву багато чого. Адміністрація мусить вести постійний нагляд за порушенням авторських прав, та підчищати ті відео, що порушують закони – показуючи насильство, порно чи щось інше, несумісне із законодавством.

Сайти, що змінили світ. YouTube

Youtube уже давно не просто відеохостинг чи сервіс для викладання свого відео. Це велика потужна система, котра становить конкуренцію традиційним медіаринкам та телебаченню. Джерело новин “з перших вуст”, джерело натхнення та місце приємного проведення часу, де ви можете спостерігаючи комедійні чи науково-популярні сюжети.

На цьому все. Про захоплюючі історії інших компаній ви можете прочитати у серії статей “Сайти, що змінили світ“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*