Webreader #8

Давненько не було новин зі світу інтернету під назвою Webreader. Новий випуск покликаний заповнити деякі пробіли :)

you tube

Найбільшою сенсацією останніх днів, напевно, стали результати скандального судового процесу між компанією Viacom та інтернет-гігантом Google&YouTube в одному обличчі. Перша сутичка сталася ще в березні 2007, коли медіагігант Viacom потребував видалити з YouTube більше 100 тисяч відеороликів, а також матеріальної компенсації у розмірі $1млрд. за порушення авторських прав. І ось 1 липня 2008 року після тривалої судової тяганини, нью-йоркський суд постановив Google видати позивачу список всіх користувачів YouTube разом з їхніми IP-адресами та списком переглянутого відео. Хоча, як кажуть оглядачі, цей список не надто допоможе юристам Viacom виявити факти піратства, якого на YouTube можна легко знайти. В самій компанії, яка володіє каналом MTV та Paramount Pictures, кажуть, що цей архів розміром у 12 терабайт, дозволить їм порівняти привабливість того відео, яке порушує авторське право, та такого, що не порушує.

Хоча адміністрація YouTube робить все можливе, щоб не допустити появу на сервісі піратського, нелегального, порно-, та іншого відео, час від часу видаляючи його власноруч або за допомогою фідбеку самих користувачів, проникнення таких матеріалів неминуче. Юристи Google попросили не розголошувати конфіденційну інформацію про користувачів, на що Viacom запевнила, що не буде їх ідентифікувати, а лиш намагатиметься доказати, що Google заробляє на роликах корпорації. В такій ситуації Google залишається лише одне – передати той архів розміром 12 терабайт на DVD-дисках, щоб юристам-позивачам було чим зайнятись найближчі місяці :)

МТС

Агентство Интернет Новостей повідомило, що, згідно чуткам онлайновим, компанія МТС веде переговори з Apple. Конкретно нічого не відомо, однак цілком можливо, що тема переговорів стосується офіційних продаж iPhone в Україні. А це дуже хороша новина, адже зараз телефон неофіційно в Україні продається за 600-700 доларів, в той час як у США iPhone 3G, приміром, буде коштувати $199 за найдешевшу конфігурацію (без контракту з AT&T). Водночас PR-агентство, що офіційно представляє Apple в Україні, заперечило такі чутки. Будемо сподіватися, що вони справдяться, адже офіційні поставки телефону значно знижать його вартість.

Ще одна новина нагрянула з України. Bigmir розшиирв свою співпрацю з компанією Google. Користувачам програми Adsearch нещодавно було розіслане повідомлення, що з 15 липня 2008 року Бігмір стає офіційним продавцем Google Adwords на території України. Тепер покупка контексту для сайтів холдингу Бігмір буде проводитись за допомогою Adwords. Нагадаю, раніше їхня співпраця базувалась на використанні Google Apps – пошта Бігмір була переведена на сервіс Gmail, трохи видозмінений та з банерами. Думаю, це не остання подібна співпраця, і до кінця року ми зможемо почути ще якісь новини в цьому плані.


Завантаж Firefox 3

Ну а розробники Firefox 3 таки домоглися свого! Програма була визнана найбільш скачуваною за першу добу. Третю версію популярного альтернативного браузеру у всьому світі всього за 24 години скачали 8 002 530 разів. Firefox 2 був скачаний, до прикладу, лише 1,6 мільйона разів. Втім, найголовніше, щоб браузер реально зміцнив свої позиції на ринку та завоював нових прихильників.

За матеріалами: ProIT, Habrahabr, АИН. Зображення: www.internetno.net, www.firefox.org.ua.

P.S. Якщо ви ще не бачили, ціни на рекламу на Блогорідері суттєво знижено. Поспішайте, акційні ціни діють лише з 1 липня по 1 вересня 2008 року!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*