Блог-рейтинги, або хто крутіше

12 сервісів, в яких варто зареєструвати україномовний блогОдним з найулюбленіших інструментів та web-tools для блогерів – як українських, так і російських, – є рейтинги та каталоги блогів. їх ще часто називають “пузомірялками”. Справді, такі різноманітні “ТОПи” та “Десятки” лише спонукають до покращення свого блогу, його розкрутки, з надією зайняти вище місце на дошці пошани блог-рейтингів. Поглянемо, які каталоги та рейтинги блогів є в уанеті та рунеті, і що треба зробити, щоб туди потрапити.

Після кожного сайту в дужках – загальна оцінка корисності ресурсу за шкалою Блогорідера (максимум – 5). На оцінку впливали – якість сайту, можливості для рейтингу, якість зворотніх посилань, категоризація.

Top.blog.net.ua – один з цікавих українських рейтингів. Останнім часом, чомусь, переживає не найкращі часи через короткотривалі падіння серверу, після чого вся інформація анульовується. Блоги сортуються за кількістю відвідувачів, тому дуже старатися, щоб потрапити на першу сторінку, не треба. Досить лише мати більше 50 відвідувачів щодня, і все буде гаразд. В рейтингу присутні як стенд-елоун блоги, так і чимала частина ЖЖ, що неодмінно посідає вищі місця через організованість аудиторії. За блог можна також проголосувати за шкалою від 1 до 10 балів, однак крім віртуальних зірочок ви не отримаєте нічого. Але якщо хочете мати додаткових відвідувачів з цього ресурсу – сміло реєструйтесь. Тільки майте на увазі, що приймаються виключно україномовні блоги. (4-)

Feeds.org.ua/statistics.php – рейтинг блогів формується за кількістю читачів блогу. Звісно, ця статистика ведеться, якщо сайт встановив собі кнопку сервісу Feeds.org.ua, котра дозволяє замінити кілька кнопок додавання від різних сервісів читання RSS(типу Google Reader, Netvibes) на одну розміром всього 80х15. наразі в рейтингу найбільше RSS-читачів це трохи більше 50, тому можете орієнтуватись на цю цифру при виборі рейтингу для реєстрації. (4-)

Nash-LJ.org.ua – чудовий сервіс, орієнтований, на жаль, виключно на ЖЖ-аудиторію. Має два види рейтингу, котрий називається “Прутнемір” – для людей і для спільнот. В каталозі для людей зроблена вибірка журналів по мові і по території. Так як каталог наповнюється вручну, то в ньому наразі є 4028/5667 українських ЖЖ відповідно. також є можливість RSS-підписки на ТОП-50. ТОП спільнот відсортований по читачам та учасникам, є можливість пошуку серед ключових слів. Окрім даних рейтингів сайт пропонує різноманітні забаганки – вдосконалені ЖЖ-фейсики, напівгрецький текст, та ін. (5)

Ublog.name/cat/ – каталог хоч і старенький, дата всюди проставлена за 2006 рік, але все ще, здається, функціонує, хоча і немає такої великої ваги. В рамках проекту також є пошук про українських блогах за допомогою Google Custom Search. (4-)

Blogs.yandex.ru – рсоійський сервіс, котрий прпонує багато можливостей для вашого блогу. На головній сторінці виводяться ТОПи – блогів, сервісів, спільнот, популярних записів за день, популярні категорії, новини, та теми, що найчастіше обговорювалися в блогосфері. Яндекс індексує більше 3 200 000 блогів, як російськомовних, так і з країн СНД. Доступні також такі сервіси, як пошук по блогах, пошук по коментарям, пульс блогосфери – опція, яка дозволяє відстежити популярність того чи іншого запиту протягом певного часу в блогосфері. Ну і чисто стандартні опції – встановлення форми пошуку на свій блог, кнопки “Читати в Яндекс.Ленте”, додавання блогів до пошуку і до каталогу. Каталог сортується за допомогою рейтингу та читачів – рейтинг формує пошуковий бот Яндекса, котрий враховує чимало факторів, перш ніж перемістити блог на сходинки вище чи нижче. Ну і відповідні кнопки – Блогорідер зараз на 34217 місці серед усіх проіндексованих блогів каталогу. (5)

Blogmir.net – якісний, хороший каталог блогів, в котрому можуть реєструватись не тільки російські, а й українські блоги. Сайти сортуються за кількома параметрами: ТИЦ, кількістю читачів, PR, авторитет, та безпосередніми оцінками відвідувачів каталогу (можна голосувати + -). Також за допомогою AJAX можна переглянути останні повідомлення блогу з його фіду. Досить приємний каталог, котрий до того ж доступний у вап-версії, рекомендується всім. (5)

Blogus.ru – має базу з більше ніж 5000 блогів, котрі сортуються за кількістю читачів RSS-фіду. На кожен сайт можна написати огляд, а також оцінити його за допомогою системи голосування. Але для цього треба бути зареєстрованим учасником каталогу, що не дуже зручно. Для кожного блогу виділена окрема сторінка з описом, тегами і голосами. (4)

Blograte.ru – функціональний та зручний каталог, котрий дозволяє за допомогою AJAX’у легко переглянути останні записи кожного сайту, представленого в системі. Якщо вам пощастить потрапити в ТОП30 (а це доволі важко) – то отримаєте хороший зворотній лінк без редиректу прямо з головної сторінки рейтингу. Сортування – за читачами Feedburner (пріорітитет №1) та Technoraty Rank (№2). (5)

Dobrobot.com – добрий рейтинг блогів. Добрий то він добрий, але посилання з каталогу віддає хоч без редиректів, зате з nofollow – єдиний з нашого списку, що робить таке негарне діло. Результати сортуються за читачами Feedburner, PR, крім того, показуються динаміка підписки та присутність рекламних систем на сайті, що досить цікаво. (4)

Blogmemes.ru – сортування в рейтингу звичайне, лише за кількістю хостів. А для розміщення блогу в каталозі прийдеться реєструватися як новий учасник і розміщувати в себе на сайті код, що не дуже приємно. (3)

Blogdir.ru – теж доволі приємний каталог, проте без рейтингу. Сайти категоризуютсья виключно за присутніми тематичними розділами, що полегшує пошук потрібного вам блогу. Реєстрація проста, посилання – пряме, без редиректів і без nofollow. (5)

Blogrider.ru – додати блог у цей каталог виявилось найпростіше – досить лише вписати адресу. Для більш широкого опису треба зареєструватись. Для кожного блогу – персональна сторінка, де можна оцінити його якість в різних категоріях. (4)

Ось так, я нарахував всього 12 каталогів блогів. Та й думаю, що більше не варто, бо чим їх більше, тим нижча ефективність такого роду сайтів. А зібрана інформація нехай стане причиною для роздумів теперішнім і майбутнім блогерам. Коментарі з цього приводу вітаються.

hellveen, спеціально для Блогорідера .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*